• Професійні журнали
    • Uteka
    • Портал Баланс-Бюджет
    • Видання "Баланс-Клуб"
  • Новини
  • Вебінари
  • Спецрозбір
  • Правова база
  • Конкурс
  • Магазин
  • Академiя
    Beta
  • Сервіси
  • Свiт позитива
  • Про нас
  • UAB: Кредити для Агро
  • Розділи
  • Головна
  • Правова база
    • Всі категорії
    • Всі категорії Ютека
    • Агро
    • Комерція
    • Новини
    • Спецрозбір
    • Медичні КНП
    • Вебінари
    • Online бібліотека «Баланс»
    • Online видання «Баланс»
    • Online видання «Баланс-Агро»
    • Агропорадники
    • Реальна бухгалтерія
    • Спецтема
    • Кадровик
    • Консультаційна лінія
    • ----------------
    • Всі категорії порталу Бюджет
    • Баланс-Бюджет
    • Online Баланс-Бюджет
    • Спецвипуски. Освіта
    • Держоргани
    • Спецпроєкти Бюджет
    • Новини Бюджет
    • Сервіси. Баланс-Бюджет
    • Вебінари. Баланс-Бюджет
    • ----------------
    • Моя професія
    • Моє життя
    • Бухгалтерська кухня
    • Uteka
    • ----------------
    • Календар бухгалтера
    • Дані для розрахунків
    • Калькулятори
    • Форми і бланки
    • Зразки
    • Чеклісти
    • ----------------
    • Правова база
  • Вхід
  • Підписатися
  • Кадровик
    • Трудовий та цивільний договір
    • Трудові відносини
    • Відпустки та час відпочинку
    • Військовий облік та бронювання
    • Пільги та гарантії працівникам
    • Режим роботи та робочий час
    • Навчання та стажування
    • Кадрове діловодство
    • Професійна класифікація
    • Охорона праці
    • Соціальне страхування
    • Перевірки та відповідальність
    • Юридична консультація
    • Звітність
    • Зразки кадрових документів
    • Спецвипуски для кадровика
  • Комерція
    • Зовнішньоекономічна діяльність
    • Документообiг
    • Зарплата і кадри
    • Карантин
    • МСФЗ
    • Робота з приватними підприємцями
    • Розрахунки
    • Спецвипуски для комерційних підприємств
    • Схеми бухгалтерських проводок
    • Облік, податки та звiтнiсть
    • Господарські операції
    • Приватний підприємець
    • Фінансовий аудит
    • Школа бухгалтера: просто про облік
    • Юридичні консультації
    • Перевірки
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Комерція
  • Агро
    • Державна підтримка та інвестиції
    • Земля та земельні правовідносини
    • Карантин
    • Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
    • Оплата праці та кадри в С/Г
    • Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
    • Перевірки с/г підприємств
    • Фермерське господарство
    • Господарські операції в агросекторі
    • Розрахунки в С/Г
    • Спецвипуски для агропідприємств
    • Школа бухгалтера с/г галузі
    • Юридичні консультації
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Агро
  • Медичні КНП
    • Організаційні документи
    • Планування діяльності
    • Бухоблік та оподаткування
    • Оплата праці та кадровий облік
    • Юридична підтримка
    • Карантин
Чеклісти Баланс-Бюджет Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Краще
 
Проф. журнали Новини Правова база Конкурс Магазин Академiя
Beta
Сервіси Бюджет Свiт позитива
Підписатися на Uteka Техпідтримка Моя база
Мій кабінет
Проф. журнали
Головна Спецтема Кадровик Комерція Агро Медичні КНП Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Вебінари Новини Online бібліотека «Баланс» Online видання «Баланс» Online видання «Баланс-Агро» Краще
Конкурс
Про конкурс Особистий кабінет
Магазин
Всі розділи Книжки Проф. журнали Заходи Сувеніри Бухгал.система "Баланс" Комплекти Uteka Доставка і оплата Контакти
Сервіси
Чеклісти Календар бухгалтера Дані для розрахунків Калькулятори Форми і бланки Зразки
Бюджет
Баланс-Бюджет Спецвипуски. Освіта Новини Бюджет Вебінари. Баланс-Бюджет Медицина Держоргани Спецпроєкти Бюджет Online Баланс-Бюджет
Свiт позитива
Моє життя Бухгалтерська кухня Uteka Моя професія Листівки
Академiя
Всі курси Партнерство Техпідтримка
  • Усі документи
  • Деякі питання здійс...
Зміст документа
Зміст документа
Детальна інформація

Наразі діє

Набрання чинності 05.11.2018

Тип документа

Постанова

Номер документа

896

Дата затвердження

31.10.2018

Дата вступу в дію

05.11.2018

Суб'єкт нормотворчості

Кабінет Міністрів України

Галузі

Адміністративне право

Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності, а також порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю операторів ринку (потужностей) Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Зокрема, встановлено процедуру визначення періодичності здійснення планових інспектувань та аудитів відповідності діяльності операторів ринку вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин.

Постанова дає можливість територіальним органам Держпродспоживслужби визначати частоту здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31 жовтня 2018 р. № 896

Київ

Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
 

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 5, статті 18 Закону України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”, Закону України “Про ветеринарну медицину” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, та критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження, що додаються.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 402 “Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, яка підлягає державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду, і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною ветеринарною та фітосанітарною службою” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 50, ст. 1604).

        Прем’єр-міністр України            

                 В. ГРОЙСМАН

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 жовтня 2018 р. № 896

ПОРЯДОК
визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) 
вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються Державною службою 
з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,
та критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження

1. Ці Порядок та критерії установлюють процедуру визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю у формі інспектування та аудиту відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин (далі — планові заходи державного контролю), які здійснюються Держпродспоживслужбою.
2. У цих Порядку та критеріях терміни вживаються у такому значенні:
аудит — систематичне та незалежне вивчення певної дії з метою визначення того, чи відповідає така діяльність та пов’язані з нею результати запланованим заходам і чи такі заходи впроваджені результативно та у спосіб, який дозволяє досягти поставленої мети;
оператор потужностей — фізична чи юридична особа, яка провадить передбачену Законом України “Про ветеринарну медицину” діяльність, використовуючи потужності (об’єкти), що належать їй на правах власності або користування;
оператор ринку харчових продуктів (далі — оператор ринку) — суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.
Інші терміни, наведені у цих Порядку та критеріях, вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” і “Про ветеринарну медицину”.
3.р Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, є:
визначені ризики, пов’язані з тваринами, харчовими продуктами, кормами, операторами ринку (потужностей), використанням харчових продуктів або кормів, процесів, матеріалів, речовин, провадженням діяльності або операцій, які можуть справити негативний вплив на безпечність харчових продуктів та/або кормів, здоров’я та благополуччя тварин;
результати здійснення попередніх заходів державного контролю;
ефективність процедур, які застосовуються оператором ринку (потужностей) з метою дотримання законодавства про харчові продукти,  корми, здоров’я та благополуччя тварин; 
інформація, яка може свідчити про невідповідність господарської діяльності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин.
4. Періодичність здійснення планових заходів державного контролю у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів визначається на підставі ризик-орієнтованого підходу відповідно до додатка 1.
5. Періодичність здійснення планових заходів державного контролю у сфері ветеринарної медицини визначається на підставі ризик-орієнтованого підходу відповідно до додатка 2.
6.пЯкщо потужність відповідає одночасно кільком показникам (характеристикам) критерію, їй нараховується найвищий бал із числа відповідних показників (характеристик).
7. На основі нарахованої суми балів кожна потужність (об’єкт)  відповідно до шкали балів відноситься до певного ступеня ризику:
від 90 балів і більше — до дуже високого ступеня ризику;
від 70 до 89 балів — до високого ступеня ризику;
від 40 до 69 балів — до середнього ступеня ризику;
від 21 до 39 балів — до низького ступеня ризику;
від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.
8. Планові заходи державного контролю здійснюються з такою періодичністю:
з дуже високим ступенем ризику — інспектування — не більше чотирьох разів на рік, аудит — не більше одного разу на рік;
з високим ступенем ризику — інспектування — не більше трьох разів на рік, аудит — не більше одного разу на рік;
із середнім ступенем ризику — інспектування — не більше двох разів на рік, аудит — не більше одного разу на рік;
з низьким ступенем ризику — інспектування — не більше одного разу на рік, аудит — не більше одного разу на два роки;
з незначним ступенем ризику — інспектування — не більше одного разу на два роки, аудит не проводиться.
9. Кількість балів, ступінь ризику від провадження господарської діяльності та періодичність здійснення планових заходів державного контролю визначаються в актах категоризації потужності у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів (додаток 3) або у сфері ветеринарної медицини (додаток 4) (далі — акт категоризації потужності). Відомості, зазначені в акті категоризації потужності, вносяться до інформаційно-телекомунікаційної системи Держпродспоживслужби. Якщо інформація про результати заходів державного контролю протягом двох останніх календарних років відсутня, потужності присвоюється мінімальна кількість балів з урахуванням інформації, яка може свідчити про невідповідність законодавству провадження господарської діяльності у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини.
10. Акт категоризації потужності складається щороку державними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби щодо кожної потужності не пізніше 1 листопада поточного року на підставі відомостей, наявних станом на 30 вересня поточного року. Стосовно потужностей, які розпочали діяльність в поточному році, акт категоризації потужності складається не пізніше 10 робочих днів з дня їх державної реєстрації або видачі експлуатаційного дозволу.
11. Категоризація потужностей здійснюється на підставі відомостей державних реєстрів, інформації, отриманої за результатами заходів державного контролю, іншої публічної інформації. Акти державного контролю, що застосовуються під час здійснення заходів державного контролю, повинні включати питання, що передбачають отримання інформації, необхідної для категоризації потужностей.
12. Наявність потужності в реєстрі затверджених експортних потужностей є достатнім підтвердженням здійснення операції з експорту харчових продуктів, вироблених на такій потужності, протягом останніх двох календарних років.
13. Перше інспектування потужностей, які введені в експлуатацію в поточному році, здійснюється не пізніше:
трьох місяців з дня видачі експлуатаційного дозволу на потужність;
шести місяців з дня державної реєстрації потужності.
14. Періодичність інспектувань потужності, яка введена в експлуатацію в поточному році, визначається відповідно до пункту 8 цих Порядку та критеріїв пропорційно до кількості повних календарних місяців, що залишилися у поточному календарному році з моменту видачі експлуатаційного дозволу на потужність або її державної реєстрації (з округленням розрахованої кількості до найближчого цілого числа). Аудит потужності, яка введена в експлуатацію в поточному календарному році, проводиться до завершення року, лише якщо таку потужність віднесено до ступеня ризику не нижче середнього і видачу експлуатаційного дозволу на потужність або її державну реєстрацію було здійснено до 1 липня.

Додатки
до Порядку

Пов'язані публікації
Правова допомога
10:56
10:56

Перевірки Держпродспоживслужби: що треба знати сільгоспвиробникам

Баланс-Агро № 49 від 13 грудня 2021 року «Перевірки сільгосппідприємств контролюючими органами» У консультації ми докладно розповімо про перевірки Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба), а також надамо практичні...

Ірина Висіцька

10.12.2021 64 0 0

Перевірки с/г підприємств
09:00
09:00

Перевірки Держпродспоживслужби: що треба знати сільгоспвиробникам

У консультації ми докладно розповімо про перевірки Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба), а також надамо практичні поради сільгосппідприємствам, до яких завітали з перевіркою представники цієї служби. Перевірки сільгосппід...

Ірина Висіцька

08.12.2021 322 0 1

Ділові новини
08:44
08:44

Перевірки Держпродспоживслужби: про що потрібно пам’ятати підприємцю

Перевіряє Держпродспоживслужба 2019 рік принесе підприємцям сотні тисяч перевірок і одним із лідерів по їх кількості є Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: на 2019 рік за планом передбачено 22 522 перевірочних заходи операторів ринку (у 2018 їх було на трети...

Редакція

29.01.2019 15513 0 2

Новини законодавства
08:30
08:30

Визначено критерії перевірки операторів ринку харчових продуктів

Як підвищити привабливість продукції на світовому ринку Затверджено порядок, яким визначено періодичність планових перевірок відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються Держпродспож...

Редакція

19.11.2018 408 0 0

Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Головна:

  • Головна
  • Спецтема
  • Кадровик
  • Комерція
  • Агро
  • Медичні КНП
  • Спецрозбір
  • Реальна бухгалтерія
  • Агропорадники
  • Вебінари
  • Новини
  • Online бібліотека «Баланс»
  • Online видання «Баланс»
  • Online видання «Баланс-Агро»
  • Мітки

Підписатися на Uteka:

  • Спецтема - 8400 грн. / рік.
  • Кадровик - 7116 грн. / рік.
  • Комерція - 6864 грн. / рік.
  • Агро - 7248 грн. / рік.
  • Медичні КНП - 4416 грн. / рік.
  • Спецрозбір - 8400 грн. / рік.
  • Агропорадники - 3600 грн. / рік.
  • Вебінари - 6000 грн. / рік.
  • Online бібліотека «Баланс» - 8352 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс» - 7704 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс-Агро» - 7704 грн. / рік.
  • Популярні статті

Про нас:

  • Про нас
  • Зв'язатися з нами
  • Техпідтримка
  • Наші телефони
  • Користувацька угода

Партнери:

  • Depositphotos

Спільноти:

  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

© 2014-2025