• Професійні журнали
    • Uteka
    • Портал Баланс-Бюджет
    • Видання "Баланс-Клуб"
  • Новини
  • Вебінари
  • Спецрозбір
  • Правова база
  • Конкурс
  • Магазин
  • Академiя
    Beta
  • Сервіси
  • Свiт позитива
  • Про нас
  • UAB: Кредити для Агро
  • Розділи
  • Головна
  • Правова база
    • Всі категорії
    • Всі категорії Ютека
    • Агро
    • Комерція
    • Новини
    • Спецрозбір
    • Медичні КНП
    • Вебінари
    • Online бібліотека «Баланс»
    • Online видання «Баланс»
    • Online видання «Баланс-Агро»
    • Агропорадники
    • Реальна бухгалтерія
    • Спецтема
    • Кадровик
    • Консультаційна лінія
    • ----------------
    • Всі категорії порталу Бюджет
    • Баланс-Бюджет
    • Online Баланс-Бюджет
    • Спецвипуски. Освіта
    • Держоргани
    • Спецпроєкти Бюджет
    • Новини Бюджет
    • Сервіси. Баланс-Бюджет
    • Вебінари. Баланс-Бюджет
    • ----------------
    • Моя професія
    • Моє життя
    • Бухгалтерська кухня
    • Uteka
    • ----------------
    • Календар бухгалтера
    • Дані для розрахунків
    • Калькулятори
    • Форми і бланки
    • Зразки
    • Чеклісти
    • ----------------
    • Правова база
  • Вхід
  • Підписатися
  • Кадровик
    • Трудовий та цивільний договір
    • Трудові відносини
    • Відпустки та час відпочинку
    • Військовий облік та бронювання
    • Пільги та гарантії працівникам
    • Режим роботи та робочий час
    • Навчання та стажування
    • Кадрове діловодство
    • Професійна класифікація
    • Охорона праці
    • Соціальне страхування
    • Перевірки та відповідальність
    • Юридична консультація
    • Звітність
    • Зразки кадрових документів
    • Спецвипуски для кадровика
  • Комерція
    • Зовнішньоекономічна діяльність
    • Документообiг
    • Зарплата і кадри
    • Карантин
    • МСФЗ
    • Робота з приватними підприємцями
    • Розрахунки
    • Спецвипуски для комерційних підприємств
    • Схеми бухгалтерських проводок
    • Облік, податки та звiтнiсть
    • Господарські операції
    • Приватний підприємець
    • Фінансовий аудит
    • Школа бухгалтера: просто про облік
    • Юридичні консультації
    • Перевірки
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Комерція
  • Агро
    • Державна підтримка та інвестиції
    • Земля та земельні правовідносини
    • Карантин
    • Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
    • Оплата праці та кадри в С/Г
    • Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
    • Перевірки с/г підприємств
    • Фермерське господарство
    • Господарські операції в агросекторі
    • Розрахунки в С/Г
    • Спецвипуски для агропідприємств
    • Школа бухгалтера с/г галузі
    • Юридичні консультації
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Агро
  • Медичні КНП
    • Організаційні документи
    • Планування діяльності
    • Бухоблік та оподаткування
    • Оплата праці та кадровий облік
    • Юридична підтримка
    • Карантин
Чеклісти Баланс-Бюджет Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Краще
 
Проф. журнали Новини Правова база Конкурс Магазин Академiя
Beta
Сервіси Бюджет Свiт позитива
Підписатися на Uteka Техпідтримка Моя база
Мій кабінет
Проф. журнали
Головна Спецтема Кадровик Комерція Агро Медичні КНП Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Вебінари Новини Online бібліотека «Баланс» Online видання «Баланс» Online видання «Баланс-Агро» Краще
Конкурс
Про конкурс Особистий кабінет
Магазин
Всі розділи Книжки Проф. журнали Заходи Сувеніри Бухгал.система "Баланс" Комплекти Uteka Доставка і оплата Контакти
Сервіси
Чеклісти Календар бухгалтера Дані для розрахунків Калькулятори Форми і бланки Зразки
Бюджет
Баланс-Бюджет Спецвипуски. Освіта Новини Бюджет Вебінари. Баланс-Бюджет Медицина Держоргани Спецпроєкти Бюджет Online Баланс-Бюджет
Свiт позитива
Моє життя Бухгалтерська кухня Uteka Моя професія Листівки
Академiя
Всі курси Партнерство Техпідтримка
  • Усі документи
  • Про внесення змін д...
Зміст документа
Зміст документа
Детальна інформація

Наразі діє

Набрання чинності 06.11.2017

Тип документа

Закон

Номер документа

2002-VIII

Дата затвердження

06.04.2017

Дата вступу в дію

06.11.2017

Суб'єкт нормотворчості

Верховна Рада України

Галузі

Адміністративне право

Законом України внесено зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я, якими передбачено, що керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначатимуть на посаду на конкурсній основі. І надалі з керівниками закладів охорони здоров’я укладатимуть контракт на строк від трьох до п’яти років.

Кабмін протягом шести місяців з дня набрання чинності ухвалених змін має прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень Закону № 2002, зокрема, затвердити:

порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я;

порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я; типову форму контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я.

Окрім того, державні та комунальні заклади охорони здоров’я — бюджетні установи зможуть реорганізуватися в казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства.

Причому у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми заборонено змінювати основний вид діяльності державного та комунального закладу охорони здоров’я з медичного обслуговування населення (медична практика).

До 31.12.2018 працівників закладів, що реорганізовуватимуться, можна буде звільнити лише у разі неможливості переведення за їх згодою на іншу роботу. Також не підлягатимуть реорганізації в казенні підприємства та/або комунальні некомерційні підприємства заклади охорони здоров’я Міноборони, МВС, СБУ, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, а також інші заклади охорони здоров’я відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину першу статті 76 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18-22, ст. 144) доповнити абзацом сьомим такого змісту:

"здійснюється медичне обслуговування населення".

2. В Основах законодавства України про охорону здоров’я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 4, ст. 19 із наступними змінами):

1) у частині першій статті 3:

абзаци третій, п’ятий і восьмий викласти в такій редакції:

"заклад охорони здоров’я - юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників";

"медичне обслуговування - діяльність закладів охорони здоров’я та фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров’я, що не обов’язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов’язана з її наданням";

"охорона здоров’я - система заходів, що здійснюються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, закладами охорони здоров’я, фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, медичними та фармацевтичними працівниками, громадськими об’єднаннями і громадянами з метою збереження та відновлення фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини при максимальній біологічно можливій індивідуальній тривалості її життя";

після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"послуга з медичного обслуговування населення (медична послуга) - послуга, що надається пацієнту закладом охорони здоров’я або фізичною особою - підприємцем, яка зареєстрована та одержала в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та оплачується її замовником. Замовником послуги з медичного обслуговування населення можуть бути держава, відповідні органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, у тому числі пацієнт".

У зв’язку з цим абзаци десятий та одинадцятий вважати відповідно абзацами одинадцятим та дванадцятим;

2) у статті 16:

частину дев’яту викласти в такій редакції:

"Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п’яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України";

доповнити частинами одинадцятою - п’ятнадцятою такого змісту:

"Залежно від форми власності заклади охорони здоров’я утворюються та функціонують як державні, комунальні, приватні чи засновані на змішаній формі власності. Державні та комунальні заклади охорони здоров’я не підлягають приватизації.

За організаційно-правовою формою заклади охорони здоров’я державної власності можуть утворюватися та функціонувати як казенні підприємства або державні установи.

За організаційно-правовою формою заклади охорони здоров’я комунальної власності можуть утворюватися та функціонувати як комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи.

Заклади охорони здоров’я приватної власності не обмежені у виборі організаційно-правової форми.

Заклади охорони здоров’я, утворені в результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров’я - державних та комунальних установ, можуть мати відокремлене майно (в тому числі кошти), закріплене за ними на праві оперативного управління, самостійний баланс, самостійно затверджувати штатний розпис, мати рахунки в установах банків, печатки";

3) статті 18 і 24 викласти в такій редакції:

"Стаття 18. Фінансове забезпечення охорони здоров’я

Фінансове забезпечення охорони здоров’я може здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, коштів юридичних та фізичних осіб, а також з інших джерел, не заборонених законом.

Рівень фінансового забезпечення охорони здоров’я розраховується на підставі науково обґрунтованих нормативів.

Кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів, призначені на охорону здоров’я, використовуються, зокрема, для забезпечення медичної допомоги населенню, фінансування державних цільових і місцевих програм охорони здоров’я та фундаментальних наукових досліджень у цій сфері.

Фінансове забезпечення державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ здійснюється відповідно до бюджетного законодавства.

Медична допомога надається безоплатно за рахунок бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я та фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення.

Договори про медичне обслуговування укладаються у межах бюджетних коштів, передбачених на охорону здоров’я на відповідний бюджетний період, на підставі вартості та обсягу послуг з медичного обслуговування, замовником яких є держава або органи місцевого самоврядування. Вартість послуги з медичного обслуговування розраховується з урахуванням структури витрат, необхідних для надання такої послуги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Методика розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування, перелік платних послуг з медичного обслуговування затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Вимоги до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, порядок укладання таких договорів та типова форма договору затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Заклади охорони здоров’я можуть використовувати для підвищення рівня якості медичного обслуговування населення кошти, отримані від юридичних та фізичних осіб, якщо інше не встановлено законом. Заклади охорони здоров’я встановлюють плату за послуги з медичного обслуговування, що надаються поза договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з головними розпорядниками бюджетних коштів, у порядку, встановленому законом";

"Стаття 24. Участь громадськості в охороні здоров’я

Державні органи, заклади охорони здоров’я зобов’язані сприяти реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я.

При державних та комунальних закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного і третинного рівнів, з якими головними розпорядниками бюджетних коштів укладені договори про медичне обслуговування населення, за рішенням власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу) утворюються спостережні ради з обов’язковим залученням представників громадськості (за їхньою згодою). Спостережні ради також можуть утворюватися за рішенням власника при інших закладах охорони здоров’я.

Спостережні ради розглядають питання, зокрема, щодо дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, додержання вимог законодавства при здійсненні медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я, фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я.

До складу спостережної ради закладу охорони здоров’я, крім представників власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу) та відповідних органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування, входять (за їхньою згодою) депутати місцевих рад, представники громадськості та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організацій, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я.

Порядок утворення, права, обов’язки спостережної ради закладу охорони здоров’я і типове положення про неї затверджуються Кабінетом Міністрів України.

При закладах охорони здоров’я з метою сприяння їх діяльності можуть також утворюватися опікунські ради, до складу яких (за їхньою згодою) можуть включатися благодійники, представники громадськості та громадських об’єднань, благодійних, релігійних організацій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, волонтери та інші. Рішення про створення опікунської ради при закладі охорони здоров’я та положення про неї затверджуються наказом керівника закладу охорони здоров’я або уповноваженого органу.

У визначенні змісту та шляхів виконання державних цільових та місцевих програм у сфері охорони здоров’я, здійсненні відповідних заходів, вирішенні кадрових, наукових та інших питань державної політики можуть брати участь організації, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я, та інші громадські об’єднання, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, іноземні неурядові організації";

4) частину першу статті 75 після слова "інтернатуру" доповнити словами "лікарську резидентуру".

3. Частину третю статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 9, ст. 89, № 48, ст. 808) доповнити абзацом вісімнадцятим такого змісту:

"послуги за договорами про медичне обслуговування населення, що надаються відповідно до закону".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом, крім підпункту 3 (щодо нової редакції статті 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я) пункту 2 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2018 року.

2. Державні та комунальні заклади охорони здоров’я - бюджетні установи можуть реорганізовуватися в казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства. Зміна основного виду діяльності державного та комунального закладу охорони здоров’я з медичного обслуговування населення (медична практика) у зв’язку із зміною його організаційно-правової форми забороняється.

Не підлягають реорганізації в казенні підприємства та/або комунальні некомерційні підприємства заклади охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, а також інші заклади охорони здоров’я відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

3. Встановити, що до 31 грудня 2018 року:

1) кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються відповідно до пункту 2 цього розділу, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання. Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається;

2) обов’язкова оцінка майна, передбачена Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", для закладів охорони здоров’я, що реорганізуються відповідно до пункту 2 цього розділу, не застосовується;

3) звільнення працівників закладів, що реорганізуються відповідно до пункту 2 цього розділу, допускається лише у разі, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу;

4) казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, що утворюються у результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ відповідно до пункту 2 цього розділу, є правонаступниками всіх прав та обов’язків відповідних бюджетних установ. Органи, що здійснюють управління майном відповідних державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ, передають відповідним казенним підприємствам та комунальним некомерційним підприємствам, що утворюються у результаті реорганізації таких установ відповідно до пункту 2 цього розділу, майно, що входить до цілісного майнового комплексу державного чи комунального закладу охорони здоров’я - бюджетної установи, яким користувалися на законних підставах ці заклади. Майно, що передається від державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ відповідно до казенних підприємств та комунальних некомерційних підприємств, утворених у результаті реорганізації, закріплюється за ними на праві оперативного управління;

5) передача нерухомого майна від державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ до казенних підприємств та комунальних некомерційних підприємств, що утворюються у результаті реорганізації таких закладів відповідно до пункту 2 цього розділу, здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку відповідних бюджетних установ щодо такого майна та результатів обов’язкової його інвентаризації;

6) кошти, не використані державним чи комунальним закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) протягом бюджетного періоду, не вилучаються та можуть бути використані у подальшому виключно з метою фінансування діяльності державного чи комунального закладу охорони здоров’я, у тому числі для оновлення матеріально-технічної бази, з урахуванням вимог законодавства та установчих документів. Невикористання державним чи комунальним закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) бюджетних коштів та/або коштів, отриманих за договорами про медичне обслуговування населення, не може бути підставою для зменшення обсягу бюджетних коштів, що будуть перераховані такому закладу охорони здоров’я у наступному бюджетному періоді, за умови належного виконання договорів про медичне обслуговування населення.

4. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:

прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень цього Закону, та забезпечити набрання ними чинності одночасно з введенням у дію відповідних положень цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Президент України

П.ПОРОШЕНКО

м. Київ 
6 квітня 2017 року 
№ 2002-VIII

Пов'язані публікації
Публікації online видання Бібліотека «Баланс»
17:31
17:31

Послуги охорони здоров’я для застосування РРО

Бібліотека Баланс № 2 «Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера» Акценти статті: що розуміється під платними послугами у сфері охорони здоров'я; чи можуть це бути послуги з медичного обслуговування населення (медичні послуги); які медичні послуги підлягають ліце...

Олена Кушина

18.08.2020 126 0 0

Кадри та зарплата
12:57
12:57

Упорядковано вимоги до деяких посад лікарів

Баланс-Бюджет № 1-2 від 13 січня 2020 року «Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина перша)» Ця консультація допоможе зорієнтуватися під час розроблення та ухвалення посадових інструкцій працівників медичної галузі, а також штатного розпису майбутнього року. ...

Анна Семененко

13.01.2020 63 0 0

Юридичні питання
09:27
09:27

Реформування медичних закладів: розширено повноваження ОМС

Баланс-Бюджет № 8 від 24 лютого 2020 року У листопаді – грудні 2019 року низкою законодавчих актів, зокрема Законом від 20.12.19 р. № 421-ІХ (далі – Закон № 429), було внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, пов’...

Анна Семененко

24.02.2020 69 0 0

Каса та розрахунки
08:55
08:55

РРО для підприємців: що належить до послуг у сфері охорони здоров’я?

Баланс № 2 від 13 січня 2020 року Акценти статті: що розуміється під платними послугами у сфері охорони здоров'я; чи можуть це бути послуги з медичного обслуговування населення (медичні послуги); які медичні послуги підлягають ліцензуванню; чи можна стверджувати, що до сфери застосування РРО ...

Олена Кушина

25.06.2020 115 0 0

Бухгалтерський облік та фінзвітність
13:44
13:44

Річна фінзвітність КНП: для когось це вперше...

Баланс № 6 від 10 лютого 2020 року Акценти статті: які форми фінзвітності за 2019 рік подають заклади охорони здоров'я (далі – ЗОЗ), перетворені з бюджетних установ (далі – БУ) на комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП); кому подається фінзвітність КНП; за який пері...

Олена Кушина

22.06.2020 80 0 0

Бухгалтерський облік та фінзвітність
10:34
10:34

Чи може медичне КНП мати об’єкти ОЗ з нульовою залишковою вартістю

Баланс № 19 від 12 травня 2020 року Основні засоби Комунальне некомерційне підприємство (далі – КНП) є правонаступником бюджетного закладу охорони здоров'я (далі – ЗОЗ). Чи може таке КНП прийняти від такого закладу об'єкти основних засобів (далі – ОЗ), залишкова вартість яких дор...

Олена Кушина

07.05.2020 66 0 0

Планування діяльності
09:00
09:00

Чи може медичне КНП мати об’єкти ОЗ з нульовою залишковою вартістю

Основні засоби Комунальне некомерційне підприємство (далі – КНП) є правонаступником бюджетного закладу охорони здоров'я (далі – ЗОЗ). Чи може таке КНП прийняти від такого закладу об'єкти основних засобів (далі – ОЗ), залишкова вартість яких дорівнює нулю? Тут важливо, коли саме ...

Олена Кушина

07.05.2020 647 0 0

Планування діяльності
08:00
08:00

Реформування медичних закладів: розширено повноваження ОМС

У листопаді – грудні 2019 року низкою законодавчих актів, зокрема Законом від 20.12.19 р. № 421-ІХ (далі – Закон № 429), було внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, пов’язаних, зокрема, із реформуванням цієї галу...

Анна Семененко

20.02.2020 424 0 0

Бухоблік та оподаткування
12:00
12:00

Річна фінзвітність КНП: для когось це вперше...

Акценти статті: які форми фінзвітності за 2019 рік подають заклади охорони здоров'я (далі – ЗОЗ), перетворені з бюджетних установ (далі – БУ) на комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП); кому подається фінзвітність КНП; за який період складають фінзвітність новостворе...

Олена Кушина

06.02.2020 1644 0 0

Господарські операції
10:00
10:00

РРО для підприємців: що належить до послуг у сфері охорони здоров’я?

Читайте за темою: Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера Касові операції та РРО: вивчаємо зміни Акценти статті: що розуміється під платними послугами у сфері охорони здоров'я; чи можуть це бути послуги з медичного обслуговування населення (медичні послуги); які медичні п...

Олена Кушина

09.01.2020 1739 0 2

Оплата праці та кадровий облік
10:00
10:00

Упорядковано вимоги до деяких посад лікарів

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1) Ця консультація допоможе зорієнтуватися під час розроблення та ухвалення посадових інструкцій працівників медичної галузі, а також штатного розпису майбутнього року. Ідеться про те, що змінено вимоги до деяких посад працівників, на яких поклада...

Анна Семененко

27.12.2019 395 0 0

Планування діяльності
09:55
09:55

Укладання контрактів із керівниками медзакладів та підприємств

Вимогами часу є призначення на посади керівників бюджетних закладів, а також комунальних некомерційних підприємств (далі – КНП), що надають медичні послуги, таким чином, щоб досягти злагодженої роботи колективу, спрямувати дії персоналу на турботу про пацієнтів. Розглянемо, що нового відбулося...

Анна Семененко

02.10.2019 4233 0 1

Організаційні документи
10:21
10:21

Автономізація закладів охорони здоров’я

Чинне законодавство України надає можливість власникам публічних закладів охорони здоров’я (відповідним територіальним громадам, від імені яких право комунальної власності здійснюють відповідні місцеві ради) перетворювати належні їм на підставі зазначеного права ЗОЗ, що нині мають статус бюдже...

Редакція

13.09.2019 497 0 0

Оплата праці та кадровий облік
17:20
17:20

Оформлюємо працівника КНП на курси підвищення кваліфікації

Працівники підприємств із надання медичних послуг населенню направляються на курси підвищення кваліфікації в інший населений пункт. Розглянемо, як належно оформити документи та чи можливо згодом надати їм інший день відпочинку, якщо працівники навчатимуться по суботах (тобто у вихідний день). Запит...

Анна Семененко

03.09.2019 1140 0 0

Оплата праці та податки.
12:30
12:30

Керівник КНП: призначення та оплата праці

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина девята) Ця консультація допоможе розібратись у питаннях щодо призначення на посаду та визначення умов оплати праці керівника комунального некомерційного підприємства (далі – КНП), яким надаються послуги з медичної допомоги на...

Анна Семененко

28.08.2019 21370 0 2

Оплата праці та податки.
14:15
14:15

Утворення медичних підприємств: кадрова робота

Триває реформування медичної галузі, що потребує розв’язання безлічі кадрових питань. Розглянемо, як діяти в цих умовах роботодавцям, щоб не порушити вимог трудового законодавства та забезпечити працівникам передбачені державні гарантії. Автономність підприємств з надання медичних послуг Пита...

Анна Семененко

14.08.2019 4227 0 0

Застосування КЕКВ і бюджетне планування.
10:28
10:28

Медзаклади – КНП: новий статус та комерційний бухоблік

Системи оподаткування: вибір та зміна Медзаклади – КНП: перехідний період Комунальне некомерційне підприємство: організація діяльності та бухоблік Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ Відповідно до Закону від 06.04.17 р. № 2002-VIII (далі – Закон № 2002) бюджетні заклади охорони здоров’я ...

Олена Лимешко

07.08.2019 41770 0 9

Застосування КЕКВ і бюджетне планування.
08:23
08:23

Автономізація медзакладу: основні етапи

Медзаклади – КНП: перехідний період Комунальне некомерційне підприємство: організація діяльності та бухоблік Медзаклади зараз масово змінюють статус із «бюджетної установи» на «комунальне некомерційне підприємство» (далі – КНП), тобто автономізуються. Це необхідн...

Олена Хитрова

07.08.2019 556 0 0

Оплата праці та податки.
07:34
07:34

Оплата праці працівників новостворених КНП

Оплата праці в реорганізованих закладах охорони здоров’я Колдоговір медзакладу: ураховуємо галузеві особливості оплати праці Відповідно до ч. 3 ст. 67 Господарського кодексу (далі – ГК) та Закону від 06.04.17 р. № 2002-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щ...

Оксана Моторна

27.03.2019 1671 0 1

Щоденний бухгалтерський огляд
08:02
08:02

Оплата праці працівників установ новостворених комунальних некомерційних установ охорони здоров'я

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» збільшено кількість організаційно-правових форм закладів охорони здоров’я. Відповідно до ст. 16 Закону України «Основи...

Редакція

22.02.2019 599 0 0

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я

Головна:

  • Головна
  • Спецтема
  • Кадровик
  • Комерція
  • Агро
  • Медичні КНП
  • Спецрозбір
  • Реальна бухгалтерія
  • Агропорадники
  • Вебінари
  • Новини
  • Online бібліотека «Баланс»
  • Online видання «Баланс»
  • Online видання «Баланс-Агро»
  • Мітки

Підписатися на Uteka:

  • Спецтема - 8400 грн. / рік.
  • Кадровик - 7116 грн. / рік.
  • Комерція - 6864 грн. / рік.
  • Агро - 7248 грн. / рік.
  • Медичні КНП - 4416 грн. / рік.
  • Спецрозбір - 8400 грн. / рік.
  • Агропорадники - 3600 грн. / рік.
  • Вебінари - 6000 грн. / рік.
  • Online бібліотека «Баланс» - 8352 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс» - 7704 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс-Агро» - 7704 грн. / рік.
  • Популярні статті

Про нас:

  • Про нас
  • Зв'язатися з нами
  • Техпідтримка
  • Наші телефони
  • Користувацька угода

Партнери:

  • Depositphotos

Спільноти:

  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

© 2014-2025