• Професійні журнали
    • Uteka
    • Портал Баланс-Бюджет
    • Видання "Баланс-Клуб"
  • Новини
  • Вебінари
  • Спецрозбір
  • Правова база
  • Конкурс
  • Магазин
  • Академiя
    Beta
  • Сервіси
  • Свiт позитива
  • Про нас
  • UAB: Кредити для Агро
  • Розділи
  • Головна
  • Правова база
    • Всі категорії
    • Всі категорії Ютека
    • Агро
    • Комерція
    • Новини
    • Спецрозбір
    • Медичні КНП
    • Вебінари
    • Online бібліотека «Баланс»
    • Online видання «Баланс»
    • Online видання «Баланс-Агро»
    • Агропорадники
    • Реальна бухгалтерія
    • Спецтема
    • Кадровик
    • Консультаційна лінія
    • ----------------
    • Всі категорії порталу Бюджет
    • Баланс-Бюджет
    • Online Баланс-Бюджет
    • Спецвипуски. Освіта
    • Держоргани
    • Спецпроєкти Бюджет
    • Новини Бюджет
    • Сервіси. Баланс-Бюджет
    • Вебінари. Баланс-Бюджет
    • ----------------
    • Моя професія
    • Моє життя
    • Бухгалтерська кухня
    • Uteka
    • ----------------
    • Календар бухгалтера
    • Дані для розрахунків
    • Калькулятори
    • Форми і бланки
    • Зразки
    • Чеклісти
    • ----------------
    • Правова база
  • Вхід
  • Підписатися
  • Кадровик
    • Трудовий та цивільний договір
    • Трудові відносини
    • Відпустки та час відпочинку
    • Військовий облік та бронювання
    • Пільги та гарантії працівникам
    • Режим роботи та робочий час
    • Навчання та стажування
    • Кадрове діловодство
    • Професійна класифікація
    • Охорона праці
    • Соціальне страхування
    • Перевірки та відповідальність
    • Юридична консультація
    • Звітність
    • Зразки кадрових документів
    • Спецвипуски для кадровика
  • Комерція
    • Зовнішньоекономічна діяльність
    • Документообiг
    • Зарплата і кадри
    • Карантин
    • МСФЗ
    • Робота з приватними підприємцями
    • Розрахунки
    • Спецвипуски для комерційних підприємств
    • Схеми бухгалтерських проводок
    • Облік, податки та звiтнiсть
    • Господарські операції
    • Приватний підприємець
    • Фінансовий аудит
    • Школа бухгалтера: просто про облік
    • Юридичні консультації
    • Перевірки
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Комерція
  • Агро
    • Державна підтримка та інвестиції
    • Земля та земельні правовідносини
    • Карантин
    • Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
    • Оплата праці та кадри в С/Г
    • Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
    • Перевірки с/г підприємств
    • Фермерське господарство
    • Господарські операції в агросекторі
    • Розрахунки в С/Г
    • Спецвипуски для агропідприємств
    • Школа бухгалтера с/г галузі
    • Юридичні консультації
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Агро
  • Медичні КНП
    • Організаційні документи
    • Планування діяльності
    • Бухоблік та оподаткування
    • Оплата праці та кадровий облік
    • Юридична підтримка
    • Карантин
Чеклісти Баланс-Бюджет Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Краще
 
Проф. журнали Новини Правова база Конкурс Магазин Академiя
Beta
Сервіси Бюджет Свiт позитива
Підписатися на Uteka Техпідтримка Моя база
Мій кабінет
Проф. журнали
Головна Спецтема Кадровик Комерція Агро Медичні КНП Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Вебінари Новини Online бібліотека «Баланс» Online видання «Баланс» Online видання «Баланс-Агро» Краще
Конкурс
Про конкурс Особистий кабінет
Магазин
Всі розділи Книжки Проф. журнали Заходи Сувеніри Бухгал.система "Баланс" Комплекти Uteka Доставка і оплата Контакти
Сервіси
Чеклісти Календар бухгалтера Дані для розрахунків Калькулятори Форми і бланки Зразки
Бюджет
Баланс-Бюджет Спецвипуски. Освіта Новини Бюджет Вебінари. Баланс-Бюджет Медицина Держоргани Спецпроєкти Бюджет Online Баланс-Бюджет
Свiт позитива
Моє життя Бухгалтерська кухня Uteka Моя професія Листівки
Академiя
Всі курси Партнерство Техпідтримка
  • Усі документи
  • Про затвердження По...
Зміст документа
Зміст документа
Детальна інформація

Наразі діє

Набрання чинності 25.11.2017

Тип документа

Постанова

Номер документа

891

Дата затвердження

22.11.2017

Дата вступу в дію

25.11.2017

Суб'єкт нормотворчості

Кабінет Міністрів України

Галузі

Адміністративне право

Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку.

Передбачається створення багатофункціональної системи контролю з автоматизованого збору інформації щодо виробництва та реалізації пального, відстеження в режимі он-лайн наявності пального у резервуарах, перерахунку його залишків та надлишків, встановлення динамічних відхилень його залишків та інших параметрів отримання та відпуску пального.

Згідно з документом держателем Реєстру є ДФС, інформацію до Реєстру вносять виробники та реалізатори пального за допомогою спеціального програмного продукту розробленого ДФС. Також встановлено порядок подання суб'єктами господарювання інформації до Реєстру та можливість її коригування.

Реалізація постанови дасть можливість здійснювати комплексний контроль за виробництвом та реалізацією пального для забезпечення запобігання ухилення від сплати акцизного податку.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
ПОСТАНОВА

від 22 листопада 2017 р. № 891 
Київ

Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ 
№ 545 від 19.06.2019}

Відповідно до абзацу сьомого пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів, що додається.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

2. Державній фіскальній службі забезпечити створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачу облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів за рахунок коштів, передбачених на функціонування зазначеного Реєстру.

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

3. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 1, який набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 22 листопада 2017 р. № 891

ПОРЯДОК 
ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів

{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

1. Цей Порядок визначає процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр), а також порядок передачі облікових даних (обсягу обігу та залишку пального) з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

1) витратомір-лічильник (далі - витратомір) - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для безперервного вимірювання, запам’ятовування та відображення у фактичних умовах вимірювання кількості пального, що проходить через вимірювальний перетворювач у закритих, повністю заповнених трубопроводах;

2) рівнемір - лічильник рівня пального у резервуарі (далі - рівнемір) - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об’єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара;

3) резервуар - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці;

4) обіг пального - будь-які операції, що передбачають:

фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з виробництва, придбання, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції);

фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з реалізації, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції);

5) Реєстр - електронна база даних, яка містить податкову інформацію про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри та рівнеміри, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів;

{Підпункт 5 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

6) електронні засоби зв’язку - кінцеве телекомунікаційне обладнання, за допомогою якого можливо передавати на відстань певну інформацію у вигляді електричних сигналів, що посилаються через проводи, кабель, оптоволоконними лініями або взагалі без напрямних ліній.

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.

3. Адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує:

створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі;

захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.

4. Програмним продуктом, який забезпечує функціонування Реєстру, є набір комп’ютерних програм і пов’язаних з ними даних, що дають змогу:

створити та вести Реєстр;

формувати розпорядниками акцизних складів електронні документи для наповнення Реєстру, передавати їх до Реєстру телекомунікаційною мережею загального користування із застосуванням засобів криптографічного захисту інформації, що мають документ про відповідність або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації;

вести в Реєстрі за кожним розпорядником акцизного складу облік обсягу обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів, де повинні бути встановлені (розташовані) витратоміри та рівнеміри;

{Абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

вести в Реєстрі уніфіковану нумерацію всіх резервуарів у розрізі акцизних складів, на яких вони розташовані;

{Абзац п’ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

переглядати внесену до Реєстру за кожним розпорядником акцизного складу інформацію про всі наявні у нього акцизні склади, розташовані на них резервуари, витратоміри і рівнеміри та облікові дані щодо обсягу обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі акцизних складів.

{Абзац шостий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

5. Електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять:

{Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

1) інформацію про розпорядника акцизного складу (найменування, реєстраційні дані, реквізити документів, на підставі яких здійснюється експлуатація акцизного складу);

2) інформацію про всі наявні у розпорядника акцизного складу акцизні склади (адреса, правовстановлюючі документи на споруди та приміщення акцизного складу) з уніфікованим номером кожного акцизного складу, який автоматично присвоєно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з уніфікованою нумерацією кожного акцизного складу та всі резервуари (їх кількість, тип, ємність) з уніфікованою нумерацією кожного резервуара, розташовані на акцизних складах;

{Підпункт 2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

3) інформацію про акцизний склад з уніфікованим номером в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, розташовані на такому акцизному складі резервуари з уніфікованою нумерацією, про назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу, та назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери рівнемірів, установлених на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на такому акцизному складі;

{Підпункт 3 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

4) дату встановлення, заміни, опломбування, технічного обслуговування, ремонту, повірки, калібрування витратоміра, рівнеміра, резервуара, відомості щодо організацій та осіб, які проводили такі роботи;

{Підпункт 4 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

5) зведені за добу підсумкові облікові дані щодо:

обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту;

добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне);

{Підпункт 5 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

6) інформацію про осіб (прізвище, ім’я, по батькові, посада), які формують та надсилають електроні документи для наповнення Реєстру;

7) інформацію про коригування даних, зазначених у підпунктах 1-5 цього пункту, в електронних документах для наповнення Реєстру, надісланих до Реєстру (коригуючі електронні документи для наповнення Реєстру);

8) інформацію про такі ознаки акцизного складу:

акцизний склад, на якому провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне), обладнаний лише витратомірами в кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) шляхом наливу з такого акцизного складу;

акцизний склад, на якому здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнаний витратомірами та рівнемірами;

{Пункт 5 доповнено підпунктом 8 згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

9) інформацію про обсяги залишків пального, що розташовані на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці;

{Пункт 5 доповнено підпунктом 9 згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

10) інформацію про дні, в які акцизний склад не працює.

{Пункт 5 доповнено підпунктом 10 згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

6. Електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену у підпунктах 1-4 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів одноразово до початку введення в дію Реєстру та в разі зміни такої інформації. Інформація про витратоміри та рівнеміри вноситься до Реєстру після настання строків їх встановлення, визначених Податковим кодексом України.

{Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

Електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 5 і 6 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів щодня (крім днів, у які акцизний склад не працює).

{Абзац другий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального, зазначені в підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, формуються після проведення останньої операції з обігу пального за звітну добу, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку проведення операцій з обігу пального за добу, що настає за звітною добою, та подаються до ДФС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД формуються показники про:

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показань рівнемірів, установлених на таких резервуарах;

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу на підставі показань витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу;

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

Фактичні показання витратомірів та рівнемірів щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15 °С, крім показань паливороздавальних та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

У разі виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра або витратоміра визначення даних про обсяги залишків пального та обсяги обігу пального здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не більше ніж 20 календарних днів підряд (для акцизних складів, що є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, - не більше ніж 15 календарних днів підряд) та не більше чотирьох разів протягом календарного року.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

Розпорядники акцизних складів, на яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне), не подають відомості про рівнеміри, обсяг залишку пального та обсяг отриманого пального.

{Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

{Абзац одинадцятий пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

У разі реалізації пального кінцевому споживачеві за готівку, розрахунки за яке проводяться через реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок розпорядника акцизного складу), за талонами або відомостями зведені облікові дані для формування електронного документа, зазначеного у підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, в частині обсягу відпуску (відвантаження) пального за добу можуть складатися на підставі показників фіскальних звітів, що формуються реєстраторами розрахункових операцій та передаються до контролюючого органу дротовими або бездротовими каналами зв’язку, у разі, коли в таких фіскальних звітах міститься інформація про відпуск пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД.

Коригуючі електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену у підпункті 7 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів у разі допущення помилок в електронних документах для наповнення Реєстру, відправлених до Реєстру, протягом трьох календарних днів починаючи з дати виявлення таких помилок.

Підтвердженням розпоряднику акцизного складу прийняття/неприйняття його електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру є квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які надсилаються йому держателем Реєстру протягом операційного дня.

Датою та часом надсилання електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру держателю Реєстру є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо протягом операційного дня держателем Реєстру не надіслано квитанції про прийняття/неприйняття електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру, такий електронний документ вважається прийнятим.

Держатель Реєстру не приймає електронних документів для наповнення Реєстру / коригуючих електронних документів для наповнення Реєстру у випадках порушення вимог щодо формування, заповнення та надсилання таких електронних документів, передбачених цим Порядком.

7. Електронні документи для наповнення Реєстру формуються розпорядниками акцизних складів за місцем розташування акцизного складу у такому порядку:

1) інформація, зазначена в підпунктах 1-4, 6-10 пункту 5 цього Порядку, вноситься до електронних документів для наповнення Реєстру інформацією про відповідальних осіб розпорядників акцизних складів шляхом ручного вводу даних;

{Підпункт 1 пункту 7 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

2) інформація, зазначена в підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, вноситься до електронних документів для наповнення Реєстру:

автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів та рівнемірів починаючи з граничних строків, зазначених у пунктах 12 і 27 підрозділу 5 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу, для обов’язкового обладнання акцизних складів рівнемірами та витратомірами;

відповідальною особою розпорядника акцизного складу - під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра або витратоміра, а також у період з 1 червня 2019 р. до граничних строків, передбачених у пунктах 12 і 27 підрозділу 5 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу, для обов’язкового обладнання акцизних складів витратомірами та рівнемірами.

{Підпункт 2 пункту 7 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

{Підпункт 3 пункту 7 виключено на підставі Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

{Підпункт 4 пункту 7 виключено на підставі Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

8. До електронних документів для наповнення Реєстру вноситься інформація про:

{Абзац перший пункту 8 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

витратоміри та резервуари, які відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства;

{Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

рівнеміри, які відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, що проведені відповідно до законодавства.

{Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

Метрологічні характеристики рівнемірів і витратомірів під час визначення обсягу обігу та залишку пального повинні відповідати вимогам законодавства.

У разі встановлення, заміни, ремонту, технічного обслуговування витратомірів, рівнемірів та резервуарів інформація про такі події до електронних документів для наповнення Реєстру вноситься та надсилається розпорядником акцизного складу до Реєстру протягом 24 годин з моменту закінчення таких робіт.

9. Внесена до Реєстру інформація не підлягає видаленню. Коригування такої інформації з причин технічного збою програмного забезпечення, допущених помилок під час заповнення електронних документів для наповнення Реєстру або інших технічних негараздів проводиться розпорядниками акцизних складів протягом трьох календарних днів починаючи з дати усунення таких технічних збоїв або виявлення таких помилок шляхом формування та надсилання до Реєстру коригуючих електронних документів для наповнення Реєстру з письмовим повідомленням про це територіальному контролюючому органу за місцем розташування акцизного складу.

10. Інформація про осіб, які формували електронні документи для наповнення Реєстру та надсилали їх до Реєстру, зберігається у Реєстрі безстроково.

11. Ведення Реєстру та формування електронних документів для наповнення Реєстру здійснюється державною мовою.

12. Формат даних, структура Реєстру та форма електронних документів для наповнення Реєстру визначаються Мінфіном.

13. Інформація, що міститься в електронних документах для наповнення Реєстру та в Реєстрі, використовується посадовими особами контролюючих органів під час виконання ними функцій, передбачених підпунктом 19-1.1.14 пункту 19-1.1 статті 19-1 та абзацом першим пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України.

14. Уніфікованою нумерацією акцизних складів є автоматичне присвоювання в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового уніфікованого номера кожному акцизному складу.

{Абзац перший пункту 14 в редакції Постанови КМ № 545 від 19.06.2019}

Уніфікованою нумерацією резервуарів є присвоювання розпорядником акцизного складу уніфікованого номера кожному резервуару послідовного порядкового номера, який містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів), не може починатися з “0” та складається з двох частин, розмежованих знаком дробу:

{Абзац другий пункту 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

у першій частині проставляється послідовний порядковий номер резервуара;

у другій частині проставляється порядковий номер акцизного складу, на якому розташований такий резервуар.

15. Реєстрацією у Реєстрі розпорядників акцизних складів, акцизних складів, резервуарів, прийнятих в експлуатацію, витратомірів та рівнемірів у розрізі акцизних складів є прийняття надісланих розпорядником акцизного складу електронних документів для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 1-4 і 6 пункту 5 цього Порядку.

Для розпорядників акцизних складів, на яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне), реєстрацією є прийняття надісланих розпорядником акцизного складу електронних документів для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 1-4 і 6 пункту 5 цього Порядку. Зазначена в підпунктах 3-4 пункту 5 цього Порядку інформація щодо встановлених витратомірів наводиться розпорядниками з 1 січня 2020 року.

{Порядок доповнено пунктом 15 згідно з Постановою КМ № 545 від 19.06.2019}

Пов'язані публікації
Щоденний бухгалтерський огляд
12:44
12:44

Анулювання реєстрації витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників у зв’язку з анулюванням реєстрації акцизного складу

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платники податку – розпорядники акцизних складів зобов’язані, зокрема, зареєструвати усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлу...

Редакція

02.11.2021 53 0 1

Оподаткування
12:46
12:46

Витратоміри і рівнеміри пального: реєстрація, облік, відповідальність

Баланс № 31 від 3 серпня 2020 року Із цієї статті ви дізнаєтеся: коли і кому потрібно обладнати акцизний склад (далі – АС) для вимірювання пального витратомірами-лічильниками (далі – ВМ) та рівнемірами-лічильниками (далі – РМ); яким вимогам повинні відповідати ВМ та РМ; як з...

Влада Карпова

30.07.2020 221 0 0

Господарські операції
09:00
09:00

Витратоміри і рівнеміри пального: реєстрація, облік, відповідальність

Із цієї статті ви дізнаєтеся: коли і кому потрібно обладнати акцизний склад (далі – АС) для вимірювання пального витратомірами-лічильниками (далі – ВМ) та рівнемірами-лічильниками (далі – РМ); яким вимогам повинні відповідати ВМ та РМ; як зареєструвати ВМ та РМ; яка відповід...

Влада Карпова

30.07.2020 551 0 1

Правова допомога
14:00
14:00

Заправлення техніки підрядника власним пальним: ТОП-7 запитань

Баланс-Агро № 27 від 9 червня 2020 року Суть проблеми: у замовника, який заправляє сторонню техніку, задіяну на сільгоспроботах, існує ризик виникнення акцизного податку. Адже така передача пального вважається його реалізацією. Замовник зацікавлений зберегти свій статус «безакцизника» і...

Зінаїда Козюк

03.06.2020 129 0 0

Господарські операції в агросекторі
10:00
10:00

Заправлення техніки підрядника власним пальним: ТОП-7 запитань

Суть проблеми: у замовника, який заправляє сторонню техніку, задіяну на сільгоспроботах, існує ризик виникнення акцизного податку. Адже така передача пального вважається його реалізацією. Замовник зацікавлений зберегти свій статус «безакцизника» і спокійно заправляти винайняту техніку. ...

Зінаїда Козюк

02.06.2020 2069 0 5

Щоденний бухгалтерський огляд
11:40
11:40

Виправлення помилки у графі 02.2 довідки про залишки пального

Відповідно до п. 9 Порядку №891 внесена до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників рівня пального у резервуарі (далі – Реєстр), інформація не підлягає видаленню. Коригування такої інформації з причин технічного збою програмного забезпечення, допущен...

Редакція

12.05.2020 92 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
08:48
08:48

Чи потрібно на АГЗС встановлювати рівнеміри-лічильники?

На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному/резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, ...

Редакція

15.04.2020 106 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
08:56
08:56

Щодо встановлення витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників

В ІПК ДПС надає відповіді на запитання про встановлення витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників (далі – витратоміри та рівнеміри) на резервуари для зберігання пального платниками акцизного податку та розпорядниками акцизного складу (далі – АС). Зокрема, платник запитав: ...

Редакція

16.10.2019 4900 0 1

Щоденний бухгалтерський огляд
08:34
08:34

Чи врятує консервація резервуарів для пального від обов’язку реєструвати акцизні склади

Обіг пального у відповідях на запитання Ємність для зберігання пального: проблеми, що виникли після Постанови ВСУ, та шляхи їх розв’язання Виконавець робіт зберігає пальне в ємностях замовника: що з ліцензією? Акцизний склад пального з 1 липня: перше знайомство Акцизні склади для...

Редакція

12.09.2019 803 0 0

Господарські операції в агросекторі
13:28
13:28

Реєстрація платників акцизного податку

Ліцензування та акцизний податок на пальне для аграріїв Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які підпадають під визначення платників акцизного податку. Із цієї статті ви дізнаєтеся: як зареєструватися платником акцизного податку та зареєструвати акцизний склад (далі – АС), що таке сис...

Наталя Корнієнко

03.09.2019 5179 0 2

Господарські операції
11:44
11:44

Контроль за оборотом пального за допомогою лічильників: як це повинно працювати?

Обіг пального у відповідях на запитання У чому суть змін: з 1 липня 2019 року поетапно запускається нова система контролю за фактичним оборотом і залишками пального на акцизних складах з використанням рівнемірів і витратомірів. Відповіді на запитання Для чого потрібний кількісний контроль? У новій...

Ольга Коваленко

11.07.2019 6584 0 4

Щоденний бухгалтерський огляд
11:25
11:25

Чи потрібно реєструвати акцизний склад при перевезенні пального бензовозом

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання, зокрема, для переміщення в ньому митною територією України пального, котре реалізують ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.06.2019 р. № 2864/6/99-99-12-02-02...

Редакція

03.07.2019 1599 0 1

Щоденний бухгалтерський огляд
09:40
09:40

Потрібно обрати лічильник для акцизних складів - куди звертатися за консультацією?

Щоб отримати консультацію з питань метрології та стандартизації засобів вимірювання, зокрема, витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, суб'єкти господарювання можуть звернутись до Міністерства енергетики та вугільної ...

Редакція

06.06.2019 398 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
11:10
11:10

Реалізація пального за талонами

У разі якщо товариство є платником акцизного податку в розумінні пп. 212.1.15 ст. 212 ПКУ та здійснює операції з реалізації пального за допомогою талонів на пальне, з метою виявлення не­облікованих обсягів пального воно зобов’язане складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації, зареє...

Редакція

14.05.2019 1488 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
15:12
15:12

Акцизні склади

Акцизний податок 2019: як скласти звітність Запроваджено новий акцизний реєстр Який порядок реєстрації акцизних складів, на території яких провадиться діяльність з вироблення, оброблення (перероблення), змішування, фасування, зберігання, одержання чи видачі пального? Підпунктом 14.1.6 п. 14.1 ст....

Редакція

15.04.2019 1607 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
09:37
09:37

Два резервуари поєднані трубопроводом: скільки реєструвати акцизних складів

У ситуації, коли два резервуари (призначені для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання) поєднані трубопроводом, то, з урахуванням пп. 14.1.6 ПКУ у ред. від 01.07.2019 р., кожен з таких резервуарів є окремим акцизним акцизом. Водночас трубопровід не являється окремим акцизним складом...

Редакція

08.04.2019 357 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
11:07
11:07

Необхідність обладнання АЗС витратомірами-лічильниками

За кожним розпорядником акцизного складу в Реєстрі має вестись облік обсягу обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу резервуарів та акцизних складів, де повинні бути встановлені (розташовані) витратоміри та...

Редакція

02.08.2018 1586 0 0

Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів

Головна:

  • Головна
  • Спецтема
  • Кадровик
  • Комерція
  • Агро
  • Медичні КНП
  • Спецрозбір
  • Реальна бухгалтерія
  • Агропорадники
  • Вебінари
  • Новини
  • Online бібліотека «Баланс»
  • Online видання «Баланс»
  • Online видання «Баланс-Агро»
  • Мітки

Підписатися на Uteka:

  • Спецтема - 8400 грн. / рік.
  • Кадровик - 7116 грн. / рік.
  • Комерція - 6864 грн. / рік.
  • Агро - 7248 грн. / рік.
  • Медичні КНП - 4416 грн. / рік.
  • Спецрозбір - 8400 грн. / рік.
  • Агропорадники - 3600 грн. / рік.
  • Вебінари - 6000 грн. / рік.
  • Online бібліотека «Баланс» - 8352 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс» - 7704 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс-Агро» - 7704 грн. / рік.
  • Популярні статті

Про нас:

  • Про нас
  • Зв'язатися з нами
  • Техпідтримка
  • Наші телефони
  • Користувацька угода

Партнери:

  • Depositphotos

Спільноти:

  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

© 2014-2025