• Професійні журнали
    • Uteka
    • Портал Баланс-Бюджет
    • Видання "Баланс-Клуб"
  • Новини
  • Вебінари
  • Спецрозбір
  • Правова база
  • Конкурс
  • Магазин
  • Академiя
    Beta
  • Сервіси
  • Свiт позитива
  • Про нас
  • UAB: Кредити для Агро
  • Розділи
  • Головна
  • Правова база
    • Всі категорії
    • Всі категорії Ютека
    • Агро
    • Комерція
    • Новини
    • Спецрозбір
    • Медичні КНП
    • Вебінари
    • Online бібліотека «Баланс»
    • Online видання «Баланс»
    • Online видання «Баланс-Агро»
    • Агропорадники
    • Реальна бухгалтерія
    • Спецтема
    • Кадровик
    • Консультаційна лінія
    • ----------------
    • Всі категорії порталу Бюджет
    • Баланс-Бюджет
    • Online Баланс-Бюджет
    • Спецвипуски. Освіта
    • Держоргани
    • Спецпроєкти Бюджет
    • Новини Бюджет
    • Сервіси. Баланс-Бюджет
    • Вебінари. Баланс-Бюджет
    • ----------------
    • Моя професія
    • Моє життя
    • Бухгалтерська кухня
    • Uteka
    • ----------------
    • Календар бухгалтера
    • Дані для розрахунків
    • Калькулятори
    • Форми і бланки
    • Зразки
    • Чеклісти
    • ----------------
    • Правова база
  • Вхід
  • Підписатися
  • Кадровик
    • Трудовий та цивільний договір
    • Трудові відносини
    • Відпустки та час відпочинку
    • Військовий облік та бронювання
    • Пільги та гарантії працівникам
    • Режим роботи та робочий час
    • Навчання та стажування
    • Кадрове діловодство
    • Професійна класифікація
    • Охорона праці
    • Соціальне страхування
    • Перевірки та відповідальність
    • Юридична консультація
    • Звітність
    • Зразки кадрових документів
    • Спецвипуски для кадровика
  • Комерція
    • Зовнішньоекономічна діяльність
    • Документообiг
    • Зарплата і кадри
    • Карантин
    • МСФЗ
    • Робота з приватними підприємцями
    • Розрахунки
    • Спецвипуски для комерційних підприємств
    • Схеми бухгалтерських проводок
    • Облік, податки та звiтнiсть
    • Господарські операції
    • Приватний підприємець
    • Фінансовий аудит
    • Школа бухгалтера: просто про облік
    • Юридичні консультації
    • Перевірки
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Комерція
  • Агро
    • Державна підтримка та інвестиції
    • Земля та земельні правовідносини
    • Карантин
    • Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
    • Оплата праці та кадри в С/Г
    • Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
    • Перевірки с/г підприємств
    • Фермерське господарство
    • Господарські операції в агросекторі
    • Розрахунки в С/Г
    • Спецвипуски для агропідприємств
    • Школа бухгалтера с/г галузі
    • Юридичні консультації
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Агро
  • Медичні КНП
    • Організаційні документи
    • Планування діяльності
    • Бухоблік та оподаткування
    • Оплата праці та кадровий облік
    • Юридична підтримка
    • Карантин
Чеклісти Баланс-Бюджет Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Краще
 
Проф. журнали Новини Правова база Конкурс Магазин Академiя
Beta
Сервіси Бюджет Свiт позитива
Підписатися на Uteka Техпідтримка Моя база
Мій кабінет
Проф. журнали
Головна Спецтема Кадровик Комерція Агро Медичні КНП Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Вебінари Новини Online бібліотека «Баланс» Online видання «Баланс» Online видання «Баланс-Агро» Краще
Конкурс
Про конкурс Особистий кабінет
Магазин
Всі розділи Книжки Проф. журнали Заходи Сувеніри Бухгал.система "Баланс" Комплекти Uteka Доставка і оплата Контакти
Сервіси
Чеклісти Календар бухгалтера Дані для розрахунків Калькулятори Форми і бланки Зразки
Бюджет
Баланс-Бюджет Спецвипуски. Освіта Новини Бюджет Вебінари. Баланс-Бюджет Медицина Держоргани Спецпроєкти Бюджет Online Баланс-Бюджет
Свiт позитива
Моє життя Бухгалтерська кухня Uteka Моя професія Листівки
Академiя
Всі курси Партнерство Техпідтримка
  • Усі документи
  • Деякі питання держа...
Зміст документа
Зміст документа
Детальна інформація

Наразі діє

Набрання чинності 06.03.2022

Тип документа

Постанова

Номер документа

209

Дата затвердження

06.03.2022

Дата вступу в дію

06.03.2022

Суб'єкт нормотворчості

Кабінет Міністрів України

Галузі

-

Установлено, що в умовах воєнного стану державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, держреєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, надання/отримання відомостей з Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у тому числі шляхом безпосереднього доступу до нього, проводиться/забезпечується з урахуванням особливостей зазначених у цій постанові.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 6 березня 2022 р. № 209
Київ

Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану

{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 364 від 24.03.2022}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 364 від 24.03.2022,
№ 480 від 19.04.2022
№ 719 від 24.06.2022}

{Установити, що стосовно державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що на день набрання чинності Постановою КМ № 719 від 24.06.2022 мали доступ до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, не застосовуються вимоги підпункту 10-6 пункту 1 цієї Постанови згідно з Постановою КМ № 719 від 24.06.2022}

Відповідно до статей 12-1, 20 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація), надання/отримання відомостей/інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав), у тому числі шляхом безпосереднього доступу до них, проводиться/забезпечується з урахуванням таких особливостей:

{Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
в редакції Постанови КМ № 480 від 19.04.2022}

1) державна реєстрація, крім державної реєстрації, що відповідно до законодавства здійснюється в автоматичному режимі, проводиться виключно:

державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що перебувають у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації/суб’єктом державної реєстрації прав, місцезнаходженням якого є адміністративно-територіальна одиниця, що не включена до затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць, та відповідають вимогам, визначеним підпунктом 10-4 цього пункту (далі - державні реєстратори);

{Абзац другий підпункту 1 пункту 1
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

посадовими особами Міністерства юстиції, його територіальних органів (далі - посадові особи), перелік яких письмово повідомляється Міністерством юстиції технічному адміністратору Державного реєстру прав/Єдиного державного реєстру;

{Підпункт 1 пункту 1 доповнено новим абзацом
згідно з Постановою КМ № 719 від 24.06.2022}

нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна (далі - перелік нотаріусів);

державними та приватними виконавцями відповідно до повноважень, визначених законом, перелік яких письмово повідомляється Міністерством юстиції технічному адміністратору Державного реєстру прав;

{Абзац шостий підпункту 1 пункту 1 виключено
на підставі Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

{Підпункт 1 пункту 1 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
в редакції Постанови КМ № 480 від 19.04.2022}

1-1) нотаріусам, включеним до переліку нотаріусів із застереженням про заборону нотаріального посвідчення договорів щодо відчуження корпоративних прав, забороняється проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а із застереженням про заборону нотаріального посвідчення договорів щодо відчуження нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва або майнових прав щодо майбутнього нерухомого майна (далі - нерухоме майно) - державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 1-1
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022}

2) посадовим особам, крім повноважень, визначених законом, також дозволяється:

у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень:

- державна реєстрація набуття обтяжень речових прав на нерухоме майно на підставі судового рішення;

- реєстрація судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій;

у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань:

- державна реєстрація органів державної влади, органів місцевого самоврядування, казенних підприємств, державних підприємств, комунальних підприємств, комунальних організацій (установ, закладів), державних організацій (установ, закладів);

- державна реєстрація на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі;

{Підпункт 2 пункту 1 в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

3) заявником у разі подання документів для державної реєстрації юридичної особи, яка належить до сфери управління центрального чи місцевого органу виконавчої влади, може бути уповноважена таким органом особа;

{Підпункт 3 пункту 1 в редакції Постанов
КМ № 480 від 19.04.2022, № 719 від 24.06.2022}

4) державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу - підприємця на підставі поданих з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг заяв в електронній формі, за якими законом передбачено сплату адміністративного збору, проводиться державними реєстраторами невідкладно без справляння плати за проведення відповідної державної реєстрації у скорочені строки, а маршрутизація таких заяв здійснюється засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та розподіляється між державними реєстраторами пропорційно кількості опрацьованих заяв за попередній робочий тиждень;

{Підпункт 4 пункту 1 в редакції Постанови КМ № 480 від 19.04.2022;
із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 719 від 24.06.2022}

5) державна реєстрація юридичної особи, громадського формування, нерухомого майна, місцезнаходженням яких є адміністративно-територіальна одиниця, що включена до затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць, проводиться незалежно від місцезнаходження такої юридичної особи, громадського формування, нерухомого майна;

{Підпункт 5 пункту 1 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

{Підпункт 5-1 пункту 1 виключено
на підставі Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

6) адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію благодійних організацій, громадських об’єднань, відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, предметом діяльності яких є надання допомоги Збройним Силам, іншим військовим формуванням, правоохоронним (спеціальним) органам, органам цивільного захисту, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим особам, які забезпечують національну безпеку і оборону, відсіч і стримування збройної агресії іноземної держави, а також особам, які постраждали чи можуть постраждати від такої збройної агресії, у тому числі за державну реєстрацію змін до відомостей про таких суб’єктів, що передбачають включення до предмету їх діяльності надання такої допомоги;

{Підпункт 6 пункту 1 із змінами, внесеними
згідно з Постановами КМ № 364 від 24.03.2022, № 480 від 19.04.2022}

7) сплата адміністративного збору/плати за надання відомостей з Єдиного державного реєстру може підтверджуватися електронною копією (у тому числі скрін-копією) відповідного платіжного документа. Якщо фінансова установа, через яку здійснено платіж, забезпечує можливість проведення перевірки достовірності відповідного платіжного документа, державний реєстратор, посадова особа, адміністратор центру надання адміністративних послуг, нотаріус проводять таку перевірку;

{Підпункт 7 пункту 1 із змінами, внесеними
згідно з Постановами КМ № 364 від 24.03.2022, № 480 від 19.04.2022}

{Підпункт 8 пункту 1 виключено
на підставі Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

8-1) вимоги законодавства щодо обов’язку подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника відповідно до пункту 4 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, а також щодо обов’язку підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника відповідно до статті 17-1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” не застосовуються;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 8-1
згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

9) додатково до заборон (обмежень), встановлених законодавством, забороняється:

у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень:

- державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на підставі договорів, посвідчених нотаріусом у період з 25 лютого 2022 р. до дня його включення до переліку нотаріусів;

- державна реєстрація набуття права власності на нерухоме майно до закінчення одного місяця з дня державної реєстрації попереднього набуття права власності на таке майно, якщо кожне таке набуття здійснено на підставі договору або у зв’язку з передачею майна у власність юридичної особи як внесок (внесення майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду), вступні, членські та цільові внески членів кооперативу тощо), або у зв’язку з виходом із складу засновників (учасників) юридичної особи;

- державна реєстрація права власності на нерухоме майно на підставі договору іпотеки за споживчим кредитом, крім випадку, коли предметом іпотеки є нерухоме майно, визначене абзацом другим пункту 5-2 розділу VI “Прикінцеві положення” Закону України “Про іпотеку”;

у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань:

- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, на підставі договорів щодо відчуження корпоративних прав або актів приймання-передачі частки (частини частки) у статутному (складеному) капіталі (статутному фонді) юридичної особи, які відповідно посвідчено або справжність підпису на яких засвідчено у період з 28 квітня 2022 р. нотаріусом, не включеним до переліку нотаріусів або включеним до нього з відповідним застереженням;

- державна реєстрація на підставі документів, поданих або підписаних на підставі довіреності, посвідченої без використання спеціальних бланків нотаріальних документів, за відсутності щодо неї в Єдиному реєстрі довіреностей відомостей про наявність повноважень, необхідних представникові для подання або підписання відповідних документів;

- державна реєстрація зміни місцезнаходження юридичної особи, у результаті якої місцезнаходження належатиме до адміністративно- територіальної одиниці, що включена до затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць;

{Підпункт 9 пункту 1 в редакції Постанов
КМ № 480 від 19.04.2022, № 719 від 24.06.2022}

9-1) державна реєстрація відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, може підтверджуватися наданими Міністерством юстиції, його територіальними органами відомостями про проведення відповідної реєстрації;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 9-1
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022}

10) документи для державної реєстрації створення політичних партій, змін до відомостей про політичні партії та їх структурні утворення, щодо яких Радою національної безпеки та оборони України прийнято рішення про призупинення діяльності, не приймаються, а розгляд раніше поданих документів зупиняється на час дії воєнного стану;

{Підпункт 10 пункту 1 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

10-1) заяви/документи для державної реєстрації, які подані до введення воєнного стану та перебувають на розгляді державного реєстратора, що перебуває у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації/суб’єктом державної реєстрації прав, місцезнаходженням якого є адміністративно-територіальна одиниця, що включена до затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць, та/або який не відповідає вимогам, передбаченим цією постановою, нотаріуса, не включеного до переліку нотаріусів, а також нотаріуса, включеного до переліку нотаріусів із відповідним застереженням, передаються територіальним органом Міністерства юстиції за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав державному реєстратору, нотаріусу, який включений до переліку нотаріусів без відповідного застереження, на підставі відповідного письмового звернення:

державного реєстратора, нотаріуса, в якого заява/документи для державної реєстрації були на розгляді до введення воєнного стану;

заявника за заявою/документами для державної реєстрації;

державного реєстратора, нотаріуса, включеного до переліку нотаріусів, до якого звернувся заявник за заявою/документами для державної реєстрації.

Заяви про державну реєстрацію, які зареєстровані до 24 лютого 2022 р. включно, розглядаються без застосування заборон (обмежень), встановлених цією постановою;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 10-1
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

10-2) державна реєстрація прав на підставі свідоцтва про право на спадщину, свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя (колишнього подружжя) у разі смерті одного з подружжя, а також державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю), виданого нотаріусом, який не включений до переліку нотаріусів або включений до нього з відповідним застереженням, проводиться на підставі сформованої ним заяви в Державному реєстрі прав/Єдиному державному реєстрі іншим нотаріусом, який включений до переліку нотаріусів без відповідного застереження. Така заява передається іншому нотаріусу територіальним органом Міністерства юстиції за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав/Єдиного державного реєстру на підставі відповідного письмового звернення одного із зазначених нотаріусів.

Доступ до Державного реєстру прав/Єдиного державного реєстру для формування та реєстрації заяв у сфері державної реєстрації прав надається нотаріусам, які не включені до переліку нотаріусів або включені до нього з відповідним застереженням, робоче місце (контора) яких розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць, за їх зверненням до технічного адміністратора зазначених реєстрів у порядку, визначеному законодавством;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 10-2
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

10-3) документи для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за результатом проведеної реєстрації у випадках, визначених законом, надсилаються суб’єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи відповідно до закону, протягом двох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану. Державні реєстратори, посадові особи та/або нотаріуси, що проводили державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця чи громадського формування у зв’язку із зміною їх місцезнаходження, що має наслідком пересилання реєстраційної справи, у день проведення такої реєстрації за допомогою програмного забезпечення Єдиного державного реєстру одночасно знімають її з обліку у попереднього суб’єкта державної реєстрації, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, та беруть її на облік у відповідного нового суб’єкта;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 10-3
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022}

10-4) додатково до вимог, встановлених законодавством, державний реєстратор повинен відповідати таким критеріям:

станом на 23 лютого 2022 р. перебував у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації/суб’єктом державної реєстрації прав на посаді державного реєстратора чи на іншій посаді, що передбачає виконання функцій державного реєстратора, та мав доступ до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав;

після 1 січня 2020 р. щодо державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Міністерством юстиції не приймалося рішення про анулювання або не менше двох рішень про блокування (принаймні два з яких на строк більше місяця) доступу до Державного реєстру прав, крім рішень, які скасовано (визнано протиправними або нечинними) рішенням суду, яке набрало законної сили;

після 1 січня 2020 р. щодо державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Міністерством юстиції не приймалося рішення про анулювання або не менше двох рішень про блокування (принаймні два з яких на строк більше місяця) доступу до Єдиного державного реєстру, крім рішень, які скасовано (визнано протиправними або нечинними) рішенням суду, яке набрало законної сили;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 10-4
згідно з Постановою КМ № 719 від 24.06.2022}

10-5) спеціальна перевірка діяльності державного реєстратора в Єдиному державному реєстрі/Державному реєстрі прав не проводиться;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 10-5
згідно з Постановою КМ № 719 від 24.06.2022}

10-6) для отримання доступу до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав та проведення перевірки державного реєстратора щодо відповідності вимогам, визначеним підпунктом 10-4 цього пункту, у тому числі після блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав, суб’єкт державної реєстрації/суб’єкт державної реєстрації прав звертається до Міністерства юстиції.

Протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідного звернення від суб’єкта державної реєстрації/суб’єкта державної реєстрації прав Міністерство юстиції перевіряє відповідність державного реєстратора вимогам, визначеним підпунктом 10-4 цього пункту, та повідомляє технічному адміністратору Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав про його відповідність встановленим вимогам або приймає обґрунтоване рішення про його невідповідність таким вимогам, яке надсилається суб’єкту державної реєстрації/суб’єкту державної реєстрації прав, з якими державний реєстратор перебуває у трудових відносинах.

Якщо державний реєстратор, що відповідає вимогам, визначеним підпунктом 10-4 цього пункту, продовжує перебувати у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації/суб’єктом державної реєстрації прав, з яким він перебував у трудових відносинах станом на 24 лютого 2022 р., технічний адміністратор Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав протягом двох робочих днів з дня отримання від Міністерства юстиції листа про відповідність державного реєстратора вимогам, визначеним підпунктом 10-4 цього пункту, відновлює такому державному реєстратору доступ до реєстру/реєстрів, до якого/яких він мав доступ станом на 24 лютого 2022 року.

Якщо державний реєстратор, що відповідає вимогам, визначеним підпунктом 10-4 цього пункту, перебуває у трудових відносинах з іншим суб’єктом державної реєстрації/суб’єктом державної реєстрації прав, ніж з тим, з яким він перебував у трудових відносинах станом на 24 лютого 2022 р., технічний адміністратор Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав надає такому державному реєстратору доступ до реєстру/реєстрів, до якого/яких він мав доступ станом на 24 лютого 2022 р., у порядку, визначеному законодавством;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 10-6
згідно з Постановою КМ № 719 від 24.06.2022}

11) відомості з Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав за зверненнями фізичних та юридичних осіб надаються державними реєстраторами, нотаріусами, а також адміністраторами центрів надання адміністративних послуг, робоче місце (контора) яких розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 11 згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
в редакції Постанов КМ № 480 від 19.04.2022, № 719 від 24.06.2022}

12) доступ користувачів до Єдиного державного реєстру, Державного реєстру прав для отримання відомостей/інформації з них надається технічним адміністратором цих Реєстрів у порядку, визначеному законодавством:

за допомогою прикладного програмного інтерфейсу цих Реєстрів;

шляхом надання ідентифікаторів доступу суб’єктам, визначеним в частині сьомій статті 11 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” та в частині третій статті 32 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, місцезнаходження, робоче місце (контора) яких розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до переліку адміністративно-територіальних одиниць, затвердженого відповідно до пункту 1-2 цієї постанови, за їх зверненнями до технічного адміністратора цих Реєстрів;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 12
згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
в редакції Постанови КМ № 480 від 19.04.2022}

{Підпункт 13 пункту 1 виключено
на підставі Постанови КМ № 480 від 19.04.2022}

{Підпункт 14 пункту 1 виключено
на підставі Постанови КМ № 480 від 19.04.2022}

15) рішення Міністерства юстиції, його територіального органу про анулювання або блокування доступу нотаріуса до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав виконується технічним адміністратором Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав у порядку, встановленому законодавством, незалежно від внесення відповідних змін щодо такого нотаріуса до переліку нотаріусів;

{Пункт 1 доповнено підпунктом 15 згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

16) державний реєстратор, нотаріус, включений до переліку нотаріусів, забезпечує формування за допомогою програмних засобів Державного реєстру прав інформації про проведені ним протягом попереднього дня реєстраційні дії у Державному реєстрі прав та перевіряє їх щодо відповідності реєстраційним діям, що фактично ним проводилися за відповідний період. Якщо протягом дня, наступного за днем проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав, державний реєстратор, нотаріус не здійснював відповідних дій у цьому Реєстрі у зв’язку з вихідним днем або нездійсненням нотаріусом прийому фізичних осіб відповідно до затвердженого ним графіка роботи (графіка прийому фізичних осіб), відповідна інформація формується ним протягом першого після цього робочого дня. Якщо сформована інформація свідчить про проведення реєстраційних дій з неправомірним використанням ідентифікаторів доступу державного реєстратора, нотаріуса до Державного реєстру прав, державний реєстратор, нотаріус зобов’язаний невідкладно звернутися до кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг для блокування відповідного кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, письмово повідомити про такий факт технічному адміністратору Державного реєстру прав та не пізніше наступного після формування інформації дня надіслати Міністерству юстиції скаргу на рішення (дії) в Державному реєстрі прав, прийняті (проведені) з неправомірним використанням таких ідентифікаторів. Не пізніше наступного робочого дня з дня надходження відповідного повідомлення державного реєстратора, нотаріуса технічний адміністратор Державного реєстру прав припиняє доступ такого державного реєстратора, нотаріуса до зазначеного Реєстру. Після завершення розгляду скарги державного реєстратора, нотаріуса на рішення (дії) в Державному реєстрі прав, прийняті (проведені) з неправомірним використанням його ідентифікаторів, надання державному реєстратору, нотаріусу доступу до Державного реєстру прав здійснюється технічним адміністратором Реєстру у порядку, визначеному законодавством, за зверненням державного реєстратора, нотаріуса на підставі відповідного повідомлення Міністерства юстиції.

{Пункт 1 доповнено підпунктом 16
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022;
в редакції Постанови КМ № 719 від 24.06.2022}

1-1. Установити, що в умовах воєнного стану витяги з Державного реєстру обтяжень рухомого майна в електронній формі через офіційний веб-портал Мін’юсту не надаються.

{Постанову доповнено пунктом 1-1
згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022;
в редакції Постанови КМ № 480 від 19.04.2022}

1-2. Установити, що протягом дії воєнного стану:

1) припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в межах адміністративно-територіальних одиниць, перелік яких затверджується Міністерством юстиції. Міністерством юстиції може передбачатися обмежений (обумовлений) доступ користувачів до окремих реєстрів в межах певних адміністративно-територіальних одиниць;

{Підпункт 1 пункту 1-2 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022}

2) в межах адміністративно-територіальних одиниць, що не включені до затвердженого Міністерством юстиції переліку, доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, забезпечується з урахуванням зумовлених умовами воєнного стану технічних характеристик (можливостей);

3) у разі появи загрози несанкціонованого доступу до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, зокрема внаслідок тимчасової окупації державою-агресором певної адміністративно-територіальної одиниці, адміністратор таких реєстрів невідкладно припиняє доступ користувачів до них в межах відповідної території, про що у дводенний строк інформує Міністерство юстиції.

{Постанову доповнено пунктом 1-2
згідно з Постановою КМ № 364 від 24.03.2022}

2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164 “Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану” зміни, що додаються.

3. Міністерству юстиції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цієї постанови, а технічному адміністратору реєстрів - доступ відповідних осіб до реєстрів.

{Пункт 3 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022}

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє протягом воєнного стану та одного місяця з дня його припинення або скасування.

{Пункт 4 із змінами, внесеними
згідно з Постановою КМ № 480 від 19.04.2022}

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 березня 2022 р. № 209

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164

1. Підпункт 3 пункту 1 викласти у такій редакції:

“3) посвідчення довіреностей та заповітів, засвідчення справжності підпису на документах здійснюється без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з нанесеними на них за допомогою комп’ютерної техніки реквізитами нотаріуса: зображення Державного Герба України, прізвище, власне ім‘я, по батькові (за наявності), найменування державної нотаріальної контори (для державного нотаріуса), номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, адреса робочого місця, номер телефону, адреса електронної пошти;”.

2. Доповнити постанову пунктами 3 і 4 такого змісту:

“3. Установити, що на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється.

4. В умовах воєнного стану довіреності, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження корпоративними правами, та заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії іноземної держави, можуть посвідчуватися командиром (начальником) цих формувань (органів) або іншою уповноваженою таким командиром (начальником) особою з подальшим надсиланням таких заповітів через Генеральний штаб Збройних Сил, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган до Міністерства юстиції або його територіального органу для забезпечення їх реєстрації нотаріусами в Єдиному реєстрі довіреностей, Спадковому реєстрі.”.

Пов'язані публікації
Юридичні питання
09:36
09:36

Створення та реєстрація благодійного фонду: правова база та особливості воєнного стану

Баланс-Бюджет № 13 від 21 березня 2023 року Війна в Україні триває, і підтримка ЗСУ залишається одним із першочергових завдань для суспільства. Відкриття власного благодійного фонду може розв’язати низку проблем, які на сьогодні ще мають наші захисники. Тож розповімо про особливості, які варт...

Олександр Козка

27.03.2023 98 0 0

Юридичні питання.
12:12
12:12

Створення та реєстрація благодійного фонду: правова база та особливості воєнного стану

Війна в Україні триває, і підтримка ЗСУ залишається одним із першочергових завдань для суспільства. Відкриття власного благодійного фонду може розв’язати низку проблем, які на сьогодні ще мають наші захисники. Тож розповімо про особливості, які варто взяти до уваги у разі заснування, документа...

Олександр Козка

02.03.2023 120 0 0

Правова допомога
09:17
09:17

Кінцеві бенефіціарні власники ФГ: як визначити та подати відомості до ЄДР у воєнний час

Баланс-Агро № 27 від 5 липня 2022 року Наближається дедлайн подання юридичними особами інформації про своїх кінцевих бенефіціарних власників. Цьогоріч це 11 липня. Тому зареєстровані як юрособи фермерські господарства (далі – ФГ) запитують: кому, як і в якому вигляді подавати таку інформ...

Ірина Висіцька

05.07.2022 170 0 0

Господарські операції в агросекторі
10:00
10:00

Кінцеві бенефіціарні власники ФГ: як визначити та подати відомості до ЄДР у воєнний час

Наближається дедлайн подання юридичними особами інформації про своїх кінцевих бенефіціарних власників. Цьогоріч це 11 липня. Тому зареєстровані як юрособи фермерські господарства (далі – ФГ) запитують: кому, як і в якому вигляді подавати таку інформацію, яка відповідальність за її неподан...

Ірина Висіцька

04.07.2022 1018 0 1

Юридичні питання
09:18
09:18

Благодійність в умовах війни

Баланс-Бюджет № 21 від 24 травня 2022 року Благодійні та гуманітарні організації вносять свою суттєву частку допомоги Україні та її громадянам для подолання ворога. Тому й під час війни є потреба у створенні та законній діяльності таких організацій. Попри певні труднощі в роботі держреєстрів, пов&rs...

Олександр Козка

23.05.2022 152 0 0

Юридичні питання
14:00
14:00

Благодійність в умовах війни

Благодійні та гуманітарні організації вносять свою суттєву частку допомоги Україні та її громадянам для подолання ворога. Тому й під час війни є потреба у створенні та законній діяльності таких організацій. Попри певні труднощі в роботі держреєстрів, пов’язані з воєнним станом, оголошеним у кр...

Олександр Козка

20.05.2022 354 0 0

Земельні відносини
09:24
09:24

Орендні відносини в умовах воєнного стану: відповіді на найактуальніші запитання

Баланс-Агро № 16 від 19 квітня 2022 року Зараз кожен аграрій замислюється над тим, як вплине воєнний стан на відносини з його орендодавцями, а також на існування/дійсність договорів оренди землі. Тож проаналізуємо найпоширеніші ситуації, які виникають у цій сфері та щодо яких надходять запитання ві...

Ірина Висіцька

20.04.2022 378 0 2

Бюджет. Новини законодавства
11:33
11:33

Інформація щодо доступу нотаріусів до реєстрів

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» наказом Міністерства юстиції України від 01.04.2022 № 1307/5 затвер...

Редакція

12.04.2022 337 0 0

Щоденний бухгалтерський огляд
09:40
09:40

Мін’юст: Інформація щодо доступу нотаріусів до реєстрів

Відповідно до постанови КМУ від 06.03.2022 № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» наказом Міністерства юстиції від 01.04.2022 № 1307/5 затверджено Перелік адміністративно-т...

Редакція

12.04.2022 286 0 0

Юридичні питання
11:40
11:40

Надання реєстраційних та нотаріальних послуг в умовах воєнного стану

Баланс-Бюджет № 14-15 від 7 квітня 2022 року Попри війну, державні органи та місцева влада в межах своїх компетенцій та згідно з чинним законодавством зобов’язані забезпечувати життєдіяльність країни та її інститутів відповідно до потреб громадян, юридичних осіб та громадських організацій. Пр...

Олександр Козка

10.04.2022 51 0 0

Господарські операції в агросекторі
09:00
09:00

Орендні відносини в умовах воєнного стану: відповіді на найактуальніші запитання

Зараз кожен аграрій замислюється над тим, як вплине воєнний стан на відносини з його орендодавцями, а також на існування/дійсність договорів оренди землі. Тож проаналізуємо найпоширеніші ситуації, які виникають у цій сфері та щодо яких надходять запитання від наших читачів. Читайте за темою: А...

Ірина Висіцька

11.04.2022 1269 0 4

Юридичні питання
10:00
10:00

Надання реєстраційних та нотаріальних послуг в умовах воєнного стану

Попри війну, державні органи та місцева влада в межах своїх компетенцій та згідно з чинним законодавством зобов’язані забезпечувати життєдіяльність країни та її інститутів відповідно до потреб громадян, юридичних осіб та громадських організацій. Пропонуємо ознайомитися з тимчасовими змінами що...

Олександр Козка

03.04.2022 253 0 0

Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану

Головна:

  • Головна
  • Спецтема
  • Кадровик
  • Комерція
  • Агро
  • Медичні КНП
  • Спецрозбір
  • Реальна бухгалтерія
  • Агропорадники
  • Вебінари
  • Новини
  • Online бібліотека «Баланс»
  • Online видання «Баланс»
  • Online видання «Баланс-Агро»
  • Мітки

Підписатися на Uteka:

  • Спецтема - 8400 грн. / рік.
  • Кадровик - 7116 грн. / рік.
  • Комерція - 6864 грн. / рік.
  • Агро - 7248 грн. / рік.
  • Медичні КНП - 4416 грн. / рік.
  • Спецрозбір - 8400 грн. / рік.
  • Агропорадники - 3600 грн. / рік.
  • Вебінари - 6000 грн. / рік.
  • Online бібліотека «Баланс» - 8352 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс» - 7704 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс-Агро» - 7704 грн. / рік.
  • Популярні статті

Про нас:

  • Про нас
  • Зв'язатися з нами
  • Техпідтримка
  • Наші телефони
  • Користувацька угода

Партнери:

  • Depositphotos

Спільноти:

  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

© 2014-2025