• Професійні журнали
    • Uteka
    • Портал Баланс-Бюджет
    • Видання "Баланс-Клуб"
  • Новини
  • Вебінари
  • Спецрозбір
  • Правова база
  • Конкурс
  • Магазин
  • Академiя
    Beta
  • Сервіси
  • Свiт позитива
  • Про нас
  • UAB: Кредити для Агро
  • Розділи
  • Головна
  • Правова база
    • Всі категорії
    • Всі категорії Ютека
    • Агро
    • Комерція
    • Новини
    • Спецрозбір
    • Медичні КНП
    • Вебінари
    • Online бібліотека «Баланс»
    • Online видання «Баланс»
    • Online видання «Баланс-Агро»
    • Агропорадники
    • Реальна бухгалтерія
    • Спецтема
    • Кадровик
    • Консультаційна лінія
    • ----------------
    • Всі категорії порталу Бюджет
    • Баланс-Бюджет
    • Online Баланс-Бюджет
    • Спецвипуски. Освіта
    • Держоргани
    • Спецпроєкти Бюджет
    • Новини Бюджет
    • Сервіси. Баланс-Бюджет
    • Вебінари. Баланс-Бюджет
    • ----------------
    • Моя професія
    • Моє життя
    • Бухгалтерська кухня
    • Uteka
    • ----------------
    • Календар бухгалтера
    • Дані для розрахунків
    • Калькулятори
    • Форми і бланки
    • Зразки
    • Чеклісти
    • ----------------
    • Правова база
  • Вхід
  • Підписатися
  • Кадровик
    • Трудовий та цивільний договір
    • Трудові відносини
    • Відпустки та час відпочинку
    • Військовий облік та бронювання
    • Пільги та гарантії працівникам
    • Режим роботи та робочий час
    • Навчання та стажування
    • Кадрове діловодство
    • Професійна класифікація
    • Охорона праці
    • Соціальне страхування
    • Перевірки та відповідальність
    • Юридична консультація
    • Звітність
    • Зразки кадрових документів
    • Спецвипуски для кадровика
  • Комерція
    • Зовнішньоекономічна діяльність
    • Документообiг
    • Зарплата і кадри
    • Карантин
    • МСФЗ
    • Робота з приватними підприємцями
    • Розрахунки
    • Спецвипуски для комерційних підприємств
    • Схеми бухгалтерських проводок
    • Облік, податки та звiтнiсть
    • Господарські операції
    • Приватний підприємець
    • Фінансовий аудит
    • Школа бухгалтера: просто про облік
    • Юридичні консультації
    • Перевірки
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Комерція
  • Агро
    • Державна підтримка та інвестиції
    • Земля та земельні правовідносини
    • Карантин
    • Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
    • Оплата праці та кадри в С/Г
    • Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
    • Перевірки с/г підприємств
    • Фермерське господарство
    • Господарські операції в агросекторі
    • Розрахунки в С/Г
    • Спецвипуски для агропідприємств
    • Школа бухгалтера с/г галузі
    • Юридичні консультації
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Агро
  • Медичні КНП
    • Організаційні документи
    • Планування діяльності
    • Бухоблік та оподаткування
    • Оплата праці та кадровий облік
    • Юридична підтримка
    • Карантин
Чеклісти Баланс-Бюджет Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Краще
 
Проф. журнали Новини Правова база Конкурс Магазин Академiя
Beta
Сервіси Бюджет Свiт позитива
Підписатися на Uteka Техпідтримка Моя база
Мій кабінет
Проф. журнали
Головна Спецтема Кадровик Комерція Агро Медичні КНП Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Вебінари Новини Online бібліотека «Баланс» Online видання «Баланс» Online видання «Баланс-Агро» Краще
Конкурс
Про конкурс Особистий кабінет
Магазин
Всі розділи Книжки Проф. журнали Заходи Сувеніри Бухгал.система "Баланс" Комплекти Uteka Доставка і оплата Контакти
Сервіси
Чеклісти Календар бухгалтера Дані для розрахунків Калькулятори Форми і бланки Зразки
Бюджет
Баланс-Бюджет Спецвипуски. Освіта Новини Бюджет Вебінари. Баланс-Бюджет Медицина Держоргани Спецпроєкти Бюджет Online Баланс-Бюджет
Свiт позитива
Моє життя Бухгалтерська кухня Uteka Моя професія Листівки
Академiя
Всі курси Партнерство Техпідтримка
  • Усі документи
  • Про внесення змін д...
Зміст документа
Зміст документа
Детальна інформація

Наразі діє

Набрання чинності 01.10.2021

Тип документа

Закон

Номер документа

1534-IX

Дата затвердження

03.06.2021

Дата вступу в дію

01.10.2021

Суб'єкт нормотворчості

Верховна Рада України

Галузі

Адміністративне право

Закон вносить зміни до Законіу України "Про автомобільний транспорт"

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. УЗаконі України "Про автомобільний транспорт"(Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 32, ст. 273 із наступними змінами):

1) у статті 1:

доповнити з урахуванням алфавітного порядку термінами такого змісту:

"вантажовідправник - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка надає перевізнику вантаж для перевезення та вносить відповідні відомості до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж;

вантажоодержувач - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка здійснює прийом вантажу та розвантаження транспортного засобу у порядку, встановленому законодавством";

"відмова від габаритно-вагового контролю - будь-які дії або бездіяльність, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, що призвели до ухилення від проходження габаритно-вагового контролю в зоні габаритно-вагового контролю";

"габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, що включає перевірку на відповідність встановленим законодавством нормативам вагових або габаритних параметрів таких транспортних засобів, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів";

"зона габаритно-вагового контролю - облаштована відповідними дорожніми знаками ділянка автомобільної дороги, на якій розташовані автоматичні, стаціонарні або пересувні пункти габаритно-вагового контролю";

"реєстр товарно-транспортних накладних - спеціалізована електронна база даних, що містить інформацію про реєстрацію товарно-транспортних накладних в електронній та/або паперовій формі та використовується з метою здійснення державного контролю за перевезеннями вантажів транспортними засобами територією України. Держателем реєстру товарно-транспортних накладних є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту, який забезпечує його ведення та функціонування";

"товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу (крім фізичних осіб, які здійснюють перевезення вантажу за рахунок власних коштів та для власних потреб) документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, який складається у паперовій та/або електронній формі та містить обов'язкові реквізити, передбачені цим Законом та правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом";

термін "рейдова перевірка (перевірка на дорозі)" викласти в такій редакції:

"рейдова перевірка (перевірка на дорозі) - перевірка транспортних засобів автомобільних перевізників на всіх видах автомобільних доріг на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, зони габаритно-вагового контролю, інші об'єкти, що використовуються автомобільними перевізниками для забезпечення діяльності автомобільного транспорту) щодо дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт";

2) у статті 6:

абзаци дванадцятий і тринадцятий частини сьомої викласти в такій редакції:

"габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю, вимоги до облаштування та технічного оснащення яких затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту;

стягнення, у тому числі в судовому порядку, плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні";

абзаци дев'ятий і десятий частини десятої викласти в такій редакції:

"габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю;

стягнення, у тому числі в судовому порядку, плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні";

частини сімнадцяту і вісімнадцяту після слів "рейдові перевірки" в усіх відмінках доповнити словами "(перевірки на дорозі)" у відповідному відмінку;

доповнити частинами дев'ятнадцятою - двадцять другою такого змісту:

"Під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, мають право:

використовувати спеціалізовані автомобілі;

використовувати спеціальне обладнання, призначене для перевірки дотримання водіями норм режиму праці та відпочинку;

супроводжувати транспортний засіб, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю, а також забороняти подальший рух такого транспортного засобу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

здійснювати габаритно-ваговий контроль транспортних засобів;

використовувати стаціонарні або пересувні пункти габаритно-вагового контролю;

використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, у тому числі в автоматичному режимі;

у разі виявлення порушень законодавства щодо габаритно-вагового контролю під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) копіювати, сканувати документи, які пред'являють водії транспортних засобів під час проведення такої перевірки, та використовувати їх як доказ під час розгляду справ про порушення законодавства;

здійснювати опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення адміністративного правопорушення, свідками якого вони були або могли бути.

Автомобільні перевізники, їх уповноважені особи (водії), автомобільні самозайняті перевізники, суб'єкти господарювання, які надають автостанційні послуги, мають право фіксувати процес проведення планової, позапланової або рейдової перевірки (перевірки на дорозі) засобами фото- і відеотехніки, не перешкоджаючи проведенню таких перевірок.

Порядок проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) та порядок здійснення габаритно-вагового контролю визначаються Кабінетом Міністрів України.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, для виконання покладених на нього завдань та функцій має право отримувати інформацію з державних електронних інформаційних ресурсів, у тому числі з реєстру товарно-транспортних накладних";

3) статтю 48 після частини другої доповнити двома новими частинами такого змісту:

"При оформленні товарно-транспортної накладної вантажовідправник зазначає такі обов'язкові реквізити:

дата і місце складання;

вантажовідправник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

автомобільний перевізник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), прізвище, ім'я, по батькові водія та номер його посвідчення;

вантажоодержувач (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто;

пункти завантаження і розвантаження.

Порядок ведення та надання інформації з реєстру товарно-транспортних накладних визначається Кабінетом Міністрів України".

У зв'язку з цим частини третю і четверту вважати відповідно частинами п'ятою і шостою;

4) доповнити статтею 511 такого змісту:

"Стаття 511. Права та обов'язки вантажовідправника та вантажоодержувача

Вантажовідправник має право на:

передачу вантажу перевізнику для перевезення;

відшкодування збитків, що виникли внаслідок втрати чи пошкодження вантажу.

Вантажовідправник зобов'язаний:

вносити до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж відомості про масу або габарити вантажу, а також повне найменування вантажоодержувача та автомобільного перевізника (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті або відмітку у відповідному полі в ID-картці), прізвище, ім'я, по батькові, номер посвідчення водія, а також інші відомості, визначені законодавством;

надавати перевізнику необхідні документи на вантаж, що містять достовірну інформацію;

здійснювати в установленому порядку страхування відповідальності на випадок настання негативних наслідків під час перевезення вантажів;

відшкодовувати витрати та збитки, заподіяні внаслідок порушення ним законодавства з питань перевезення вантажів.

Вантажоодержувач має право на своєчасне одержання вантажів разом із документами на них.

Вантажоодержувач зобов'язаний:

своєчасно прийняти вантаж, що надійшов на його адресу, та документи на нього;

надати вантажовідправнику інформацію про своє повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті або відмітку у відповідному полі в ID-картці)";

5) в абзаці четвертому частини третьої та абзаці третьому частини п'ятої статті 53 слово "семи" замінити словом "п'яти";

6) у статті 60:

у частині першій:

абзаци третій, шостий, чотирнадцятий - шістнадцятий викласти в такій редакції:

"перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

"виконання резидентами та/або нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, визначених статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

"перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 відсотків до 10 відсотків включно при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10 відсотків, але не більше 20 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20 відсотків, але не більше 30 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

доповнити абзацом сімнадцятим такого змісту:

"перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

частину другу викласти в такій редакції:

"Порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачені абзацами чотирнадцятим - сімнадцятим частини першої цієї статті, можуть зафіксуватися у автоматичному режимі в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок оформлення уповноваженими посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту";

у частині третій слова "якщо скарга на постанову щодо накладання адміністративного стягнення залишилися без задоволення" виключити;

частину п'яту доповнити другим реченням такого змісту: "Постанова про застосування адміністративно-господарських штрафів є виконавчим документом";

частину шосту викласти в такій редакції:

"Адміністративно-господарські штрафи стягуються відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), і зараховуються до загального фонду Державного бюджету України, крім 50 відсотків адміністративно-господарських штрафів, передбачених абзацами чотирнадцятим - сімнадцятим частини першої статті 60 цього Закону, та плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю, що зараховуються до державного дорожнього фонду, створеного у складі спеціального фонду Державного бюджету України";

частину восьму після слова "Порядок" доповнити словами "розгляду справи про порушення";

2. Частину другу статті 2Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., N 29, ст. 389 із наступними змінами) після слів "державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції" доповнити словами "державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, під час рейдових перевірок (перевірок на дорозі), що проводяться з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:

прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

3. Кабінету Міністрів України у 2022 році поінформувати Верховну Раду України про стан виконання цього Закону.

Президент України
В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ

м. Київ
3 червня 2021 року
N 1534-IX

Пов'язані публікації
Публікації online видання Бібліотека «Баланс»
09:07
09:07

У ТТН не зазначено габарити ТЗ: чи можна втратити податковий кредит та витрати?

Бібліотека Баланс № 17 «Практичні аспекти оформлення товарно-транспортної накладної» Якщо відправник вантажу оформив товарно-транспортну накладну (далі – ТТН) за формою, затвердженою наказом Мінтрансу від 14.10.1997 № 363 (далі – Наказ № 363), без урахування реквізитів, пере...

Галина Морозовська

18.09.2023 87 0 0

Звітність
09:17
09:17

Затверджено типові форми з обліку та списання запасів

Баланс-Бюджет № 3 від 17 січня 2023 року Мінфін своїм наказом від 31.12.2020 № 838 скасував дію наказу Держказначейства від 18.12.2000 № 130 «Про затвердження типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ та інструкції про їх складання». Бюджетні установи залишилися без типо...

Анна Ляшенко

16.01.2023 390 0 0

Бухгалтерський облік і звітність.
09:04
09:04

Затверджено типові форми з обліку та списання запасів

У січні минулого року Мінфін наказом від 31.12.2020 № 838 скасував дію наказу Держказначейства від 18.12.2000 № 130 «Про затвердження типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ та інструкції про їх складання». Бюджетні установи залишилися без типових форм і були вимушені р...

Анна Ляшенко

16.01.2023 1758 0 1

Практика обліку
09:08
09:08

Вага зерна виявилася більшою, ніж у ТТН: оформлення, податкові наслідки та бухоблік 

Баланс-Агро № 39 від 27 вересня 2022 року Читайте за темою: Нестачі зерна після перевезення: як не зазнати втрат Під час постачання сільгосппідприємством партії зерна у пункті розвантаження (на елеваторі або іншому господарстві) з’ясувалося, що його вага дещо вища зазначеної в товаросупровід...

Вікторія Станкевич

26.09.2022 371 0 1

Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
11:00
11:00

Вага зерна виявилася більшою, ніж у ТТН: оформлення, податкові наслідки та бухоблік 

Під час постачання сільгосппідприємством партії зерна у пункті розвантаження (на елеваторі або іншому господарстві) з’ясувалося, що його вага дещо вища зазначеної в товаросупровідних документах. Як бути в такому разі? Ця стаття допоможе менеджеру та бухгалтеру сільгосппідприємства зорієнт...

Вікторія Станкевич

26.09.2022 933 0 3

Практика обліку
11:07
11:07

У ТТН не зазначено габарити ТЗ: чи можна втратити податковий кредит та витрати?

Баланс-Агро № 50 від 20 грудня 2021 року Якщо відправник вантажу оформив товарно-транспортну накладну (далі – ТТН) за формою, затвердженою наказом Мінтрансу від 14.10.1997 № 363 (далі – Наказ № 363), без урахування реквізитів, передбачених Законом від 05.04.2001 № 2344-III «Про ав...

Галина Морозовська

17.12.2021 312 0 0

Господарські операції в агросекторі
11:34
11:34

У ТТН не зазначено габарити ТЗ: чи можна втратити податковий кредит та витрати?

Якщо відправник вантажу оформив товарно-транспортну накладну (далі – ТТН) за формою, затвердженою наказом Мінтрансу від 14.10.1997 № 363 (далі – Наказ № 363), без урахування реквізитів, передбачених Законом від 05.04.2001 № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі –...

Галина Морозовська

14.09.2023 3541 0 5

Публікації online видання Бібліотека «Баланс»
09:00
09:00

Нові вимоги до ТТН: що змінилося

Бібліотека Баланс № 22 «Первинні документи: складання, ризики, зразки для роботи» Законом від 03.06.2021 № 1534-IX унесено зміни до Закону від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344), які стосуються порядку застосування ТТН та правил її оформлення. Вони набули чинності з 01.10.2021....

Валентина Верхогляд

18.11.2021 239 0 0

Практика обліку
18:21
18:21

Практика застосування нової ТТН у сільгоспвиробника: ризики відмови від ТТН чи оформлення її з дефектом

Баланс-Агро № 44 від 8 листопада 2021 року Зміни в оформленні та правилах застосування ТТН (випадки застосування розширилися!), запроваджені з 1 жовтня 2021 року, зчинили переполох. Адже відповідальність чимала (адмінштраф – 51 тис. грн) і загрожує за кожне порушення. Утішимо, що у стінах Вер...

Галина Морозовська

05.11.2021 376 0 0

Господарські операції в агросекторі
09:00
09:00

Практика застосування нової ТТН у сільгоспвиробника: ризики відмови від ТТН чи оформлення її з дефектом

Зміни в оформленні та правилах застосування ТТН (випадки застосування розширилися!), запроваджені з 1 жовтня 2021 року, зчинили переполох. Адже відповідальність чимала (адмінштраф – 51 тис. грн) і загрожує за кожне порушення. Утішимо, що у стінах Верховної Ради перебуває законопроєкт, яким хоч...

Галина Морозовська

03.11.2021 1290 0 4

Оподаткування
12:26
12:26

Нові вимоги до ТТН: що змінилося

Баланс № 43 від 1 листопада 2021 року Законом від 03.06.2021 № 1534-IX унесено зміни до Закону від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344), які стосуються порядку застосування ТТН та правил її оформлення. Вони набули чинності з 01.10.2021. Тож із цієї дати ТТН має відповідати новим вимогам. Про...

Валентина Верхогляд

29.10.2021 184 0 0

Практика обліку
12:41
12:41

Нові вимоги до ТТН: що змінилося

Баланс-Агро № 43 від 1 листопада 2021 року Законом від 03.06.2021 № 1534-IX унесено зміни до Закону від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344), які стосуються порядку застосування ТТН та правил її оформлення. Вони набули чинності з 01.10.2021. Тож із цієї дати ТТН має відповідати новим вимогам...

Валентина Верхогляд

29.10.2021 231 0 0

Господарські операції в агросекторі
09:00
09:00

Нові вимоги до ТТН: що змінилося

Законом від 03.06.2021 № 1534-IX унесено зміни до Закону від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344), щодо порядку застосування ТТН та правил її оформлення. Вони набули чинності з 01.10.2021. Тож із цієї дати ТТН має відповідати новим вимогам. Проаналізуємо, як ці зміни втілити на практиці. Пер...

Валентина Верхогляд

28.10.2021 5548 0 6

Юридичні консультації
12:30
12:30

Габаритно-ваговий контроль: нові вимоги до заповнення ТТН і нові штрафи

Баланс № 42 від 25 жовтня 2021 року Що відбулося? З 1 жовтня 2021 року набули чинності два закони, які стосуються габаритно-вагового контролю автотранспорту, а саме: Закон від 03.06.2021 № 1534-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-ваговог...

Олена Кантерман

22.10.2021 175 0 0

Практика обліку
12:06
12:06

Нестачі зерна після перевезення: як не зазнати втрат

Баланс-Агро № 42 від 25 жовтня 2021 року Майже під час кожного транспортування виявляється невідповідність ваги відвантаженого та отриманого зерна. Для цього є декілька причин, які неодмінно треба передбачити та, якщо можна, попередити, щоб не зазнати матеріальних втрат. У статті ми проаналізуємо ...

Галина Аніщенко

22.10.2021 260 0 1

Правова допомога
12:05
12:05

Габаритно-ваговий контроль: нові вимоги до заповнення ТТН і нові штрафи

Баланс-Агро № 42 від 25 жовтня 2021 року Що відбулося? З 1 жовтня 2021 року набули чинності два закони, які стосуються габаритно-вагового контролю автотранспорту, а саме: Закон від 03.06.2021 № 1534-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-ва...

Олена Кантерман

22.10.2021 339 0 0

Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
09:00
09:00

Нестачі зерна після перевезення: як не зазнати втрат

Майже під час кожного транспортування виявляється невідповідність ваги відвантаженого та отриманого зерна. Для цього є декілька причин, які неодмінно треба передбачити та, якщо можна, попередити, щоб не зазнати матеріальних втрат. У статті ми проаналізуємо цю поширену для аграріїв ситуацію – ...

Галина Аніщенко

20.10.2021 1122 0 3

Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю

Головна:

  • Головна
  • Спецтема
  • Кадровик
  • Комерція
  • Агро
  • Медичні КНП
  • Спецрозбір
  • Реальна бухгалтерія
  • Агропорадники
  • Вебінари
  • Новини
  • Online бібліотека «Баланс»
  • Online видання «Баланс»
  • Online видання «Баланс-Агро»
  • Мітки

Підписатися на Uteka:

  • Спецтема - 8400 грн. / рік.
  • Кадровик - 7116 грн. / рік.
  • Комерція - 6864 грн. / рік.
  • Агро - 7248 грн. / рік.
  • Медичні КНП - 4416 грн. / рік.
  • Спецрозбір - 8400 грн. / рік.
  • Агропорадники - 3600 грн. / рік.
  • Вебінари - 6000 грн. / рік.
  • Online бібліотека «Баланс» - 8352 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс» - 7704 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс-Агро» - 7704 грн. / рік.
  • Популярні статті

Про нас:

  • Про нас
  • Зв'язатися з нами
  • Техпідтримка
  • Наші телефони
  • Користувацька угода

Партнери:

  • Depositphotos

Спільноти:

  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

© 2014-2025

Швидка реєстрація

Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.

E-mail

Введіть e-mail

П.І.Б.

Введіть П.І.Б.

Телефон

Введіть номер телефону

Виберіть посада

Дякуємо за реєстрацію на сайті Uteka.ua.
Для підтвердження вашого e-mail адреси вам на пошту було відправлено листа.
Будь ласка, перейдіть за посиланням зазначеної в листі.

Надіслати повторно е-мейл з підтвердженням