• Професійні журнали
    • Uteka
    • Портал Баланс-Бюджет
    • Видання "Баланс-Клуб"
  • Новини
  • Вебінари
  • Спецрозбір
  • Правова база
  • Конкурс
  • Магазин
  • Академiя
    Beta
  • Сервіси
  • Свiт позитива
  • Про нас
  • UAB: Кредити для Агро
  • Розділи
  • Головна
  • Правова база
    • Всі категорії
    • Всі категорії Ютека
    • Агро
    • Комерція
    • Новини
    • Спецрозбір
    • Медичні КНП
    • Вебінари
    • Online бібліотека «Баланс»
    • Online видання «Баланс»
    • Online видання «Баланс-Агро»
    • Агропорадники
    • Реальна бухгалтерія
    • Спецтема
    • Кадровик
    • Консультаційна лінія
    • ----------------
    • Всі категорії порталу Бюджет
    • Баланс-Бюджет
    • Online Баланс-Бюджет
    • Спецвипуски. Освіта
    • Держоргани
    • Спецпроєкти Бюджет
    • Новини Бюджет
    • Сервіси. Баланс-Бюджет
    • Вебінари. Баланс-Бюджет
    • ----------------
    • Моя професія
    • Моє життя
    • Бухгалтерська кухня
    • Uteka
    • ----------------
    • Календар бухгалтера
    • Дані для розрахунків
    • Калькулятори
    • Форми і бланки
    • Зразки
    • Чеклісти
    • ----------------
    • Правова база
  • Вхід
  • Підписатися
  • Кадровик
    • Трудовий та цивільний договір
    • Трудові відносини
    • Відпустки та час відпочинку
    • Військовий облік та бронювання
    • Пільги та гарантії працівникам
    • Режим роботи та робочий час
    • Навчання та стажування
    • Кадрове діловодство
    • Професійна класифікація
    • Охорона праці
    • Соціальне страхування
    • Перевірки та відповідальність
    • Юридична консультація
    • Звітність
    • Зразки кадрових документів
    • Спецвипуски для кадровика
  • Комерція
    • Зовнішньоекономічна діяльність
    • Документообiг
    • Зарплата і кадри
    • Карантин
    • МСФЗ
    • Робота з приватними підприємцями
    • Розрахунки
    • Спецвипуски для комерційних підприємств
    • Схеми бухгалтерських проводок
    • Облік, податки та звiтнiсть
    • Господарські операції
    • Приватний підприємець
    • Фінансовий аудит
    • Школа бухгалтера: просто про облік
    • Юридичні консультації
    • Перевірки
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Комерція
  • Агро
    • Державна підтримка та інвестиції
    • Земля та земельні правовідносини
    • Карантин
    • Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
    • Оплата праці та кадри в С/Г
    • Галузевий бухгалтерський облік в С/Г
    • Перевірки с/г підприємств
    • Фермерське господарство
    • Господарські операції в агросекторі
    • Розрахунки в С/Г
    • Спецвипуски для агропідприємств
    • Школа бухгалтера с/г галузі
    • Юридичні консультації
    • Uteka
    • Блог редакції Uteka-Агро
  • Медичні КНП
    • Організаційні документи
    • Планування діяльності
    • Бухоблік та оподаткування
    • Оплата праці та кадровий облік
    • Юридична підтримка
    • Карантин
Чеклісти Баланс-Бюджет Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Краще
 
Проф. журнали Новини Правова база Конкурс Магазин Академiя
Beta
Сервіси Бюджет Свiт позитива
Підписатися на Uteka Техпідтримка Моя база
Мій кабінет
Проф. журнали
Головна Спецтема Кадровик Комерція Агро Медичні КНП Спецрозбір Реальна бухгалтерія Агропорадники Вебінари Новини Online бібліотека «Баланс» Online видання «Баланс» Online видання «Баланс-Агро» Краще
Конкурс
Про конкурс Особистий кабінет
Магазин
Всі розділи Книжки Проф. журнали Заходи Сувеніри Бухгал.система "Баланс" Комплекти Uteka Доставка і оплата Контакти
Сервіси
Чеклісти Календар бухгалтера Дані для розрахунків Калькулятори Форми і бланки Зразки
Бюджет
Баланс-Бюджет Спецвипуски. Освіта Новини Бюджет Вебінари. Баланс-Бюджет Медицина Держоргани Спецпроєкти Бюджет Online Баланс-Бюджет
Свiт позитива
Моє життя Бухгалтерська кухня Uteka Моя професія Листівки
Академiя
Всі курси Партнерство Техпідтримка
  • Усі документи
  • Про затвердження По...
Зміст документа
Зміст документа
Детальна інформація

Наразі діє

Набрання чинності 26.04.2019

Тип документа

Наказ

Номер документа

60

Дата затвердження

11.02.2019

Дата вступу в дію

26.04.2019

Суб'єкт нормотворчості

Міністерство фінансів України

Галузі

Фінансове право

Наказом затверджено Порядок інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

Державна казначейська служба

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

11.02.2019 № 60

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 квітня 2019 р.
за № 370/33341

Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені

{Заголовок Наказу із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів
№ 127 від 01.03.2021
№ 354 від 28.10.2022}

Відповідно до статті 43 глави 1, статті 102 глави 9 розділу II, статті 166, пункту 179.8 статті 179 розділу IV Податкового кодексу України, частини другої статті 45 глави 8 розділу II та частини другої статті 78 глави 12 розділу III Бюджетного кодексу України, Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Порядок інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, що додається.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

  1. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України:

  • від 15 грудня 2015 року № 1146 «Про затвердження Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 року за № 1679/28124;

  • від 06 квітня 2018 року № 417 «Про затвердження Змін до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 квітня 2018 року за № 533/31985.

  1. Департаменту моніторингу баз даних та верифікації виплат Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:

  • подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;

  • оприлюднення цього наказу.

  1. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 2 цього наказу, який набирає чинності з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, та застосовується щодо повернення платежів, належних:

  • державному бюджету, з першого числа четвертого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу;

  • місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу.

  1. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в.о. Голови Державної фіскальної служби України Власова О.С., Голову Державної казначейської служби України Слюз Т.Я.

Міністр

О. Маркарова

ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної фіскальної служби України

О. Власов


Голова Державної казначейської служби України

Т. Слюз


Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України

Л.О. Євдоченко

Голова Державної регуляторної служби України


К. Ляпіна


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
11 лютого 2019 року № 60

 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 квітня 2019 р.
за № 370/33341

ПОРЯДОК
інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені

{Заголовок Порядку із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

{У тексті Порядку абревіатуру «ДФС» замінено абревіатурою «ДПС» згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

{У тексті Порядку слова «інформаційно-телекомунікаційна» у всіх відмінках та числах замінено словами «інформаційно-комунікаційна» у відповідних відмінках та числах згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. Загальні положення

  2. Цей Порядок визначає механізм інформаційного обміну:

між ДПС, територіальними органами ДПС та Казначейством і територіальними органами Казначейства у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені за платежами, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок;

{Абзац другий пункту 1 розділу I в редакції Наказу Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

між територіальними органами ДПС та місцевими фінансовими органами в процесі погодження електронних висновків та/або електронних повідомлень про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.

  1. Дія цього Порядку не поширюється на:

відшкодування податку на додану вартість;

повернення авансових платежів (передоплати), помилково та/або надміру внесених платниками податків за власним бажанням, як попереднього грошового забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення, та грошової застави;

повернення митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення;

повернення помилково та/або надміру перерахованих (унесених) платниками коштів, сплачених шляхом надання при митному оформленні податкового векселя;

повернення суми акцизного податку, внесеної в рахунок погашення податкових векселів;

виконання рішень судів щодо безспірного списання коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджетів.

  1. Терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України (далі - Кодекс), Бюджетному кодексі України, Законах України «Про електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».

  2. Опрацювання заяв платників податків на повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені

  3. Платник податків має право на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені з єдиного рахунка, відкритого на ім’я ДПС у Казначействі.

Заява подається платником податків до територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника виключно в електронній формі через сервіс «Електронний кабінет», що функціонує відповідно до статті 42-1 розділу II Податкового кодексу України, з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

У разі повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені платник податків у заяві зазначає суму, дату сплати і реквізити з платіжної інструкції, за якими кошти перераховано на єдиний рахунок, та поточний рахунок платника податку в установі банку, на який необхідно повернути такі кошти.

{Абзац третій пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. Подана в електронній формі заява платника податків про повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені автоматично після перевірки засобами антивірусного захисту інформації відображається в Є-Журналі опрацювання заяв на повернення коштів з єдиного рахунка (далі - Є-Журнал), який ведеться засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС.

Є-Журнал містить, зокрема, такі дані:

податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті);

найменування або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичних осіб);

дату та номер заяви про повернення коштів з єдиного рахунка;

суму помилково та/або надміру сплачених коштів на єдиний рахунок;

дату сплати і реквізити платіжної інструкції, за якими кошти перераховано на єдиний рахунок;

{Абзац сьомий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

поточний рахунок платника податків в установі банку, на який необхідно перерахувати кошти.

  1. Заява платника податків, внесена до Є-Журналу, розглядається підрозділом територіального органу ДПС за основним місцем обліку платника податків, на який покладено функцію з формування електронних висновків, шляхом перевірки наявності коштів на єдиному рахунку, відповідності заявлених до повернення платником податків сум коштів наявним даним у єдиній картці такого платника.

За результатами опрацювання заяви підрозділом територіального органу ДПС, на який покладено функцію з формування електронних висновків, не пізніше 18:00 наступного робочого дня після надходження до територіального органу ДПС такої заяви вноситься відповідна відмітка до Є-Журналу.

У разі встановлення відмітки про відмову у поверненні підрозділ територіального органу ДПС, на який покладено функцію з формування електронних висновків, готує та направляє платнику податків через сервіс «Електронний кабінет» письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

{Абзац третій пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. На заяви, щодо яких у Є-Журналі встановлено відмітки про підтвердження повернення коштів підрозділом територіального органу ДПС, на який покладено функцію з формування електронних висновків, здійснюється накладання кваліфікованого електронного підпису керівника (заступника керівника) цього підрозділу у строки, визначені в пункті 3 цього розділу.

Інформація про повернення, щодо якого у Є-Журналі внесено відмітку про підтвердження повернення відповідної суми коштів, автоматично вноситься до Реєстру узгоджених повернень, який ведеться засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС.

{Порядок доповнено новим розділом II згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

III. Опрацювання заяв платників податків на повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок. Формування електронних висновків

{Назва розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021; в редакції Наказу Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються територіальним органом ДПС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу (далі - податкова декларація)), поданої до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

{Абзац перший пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

Заява може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних систем та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

{Абзац другий пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  1. У заяві платник зазначає назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок), та визначає напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

{Абзац перший пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

на поточний рахунок платника податку в установі банку;

на єдиний рахунок (у разі його використання);

{Пункт 2 розділу III доповнено новим абзацом третім згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;

у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

  1. У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному пунктом 200-1.5 статті 200-1 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

  2. Після надходження до територіального органу ДПС подана в електронній формі заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, пені та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, автоматично після перевірки засобами антивірусного захисту інформації вноситься до Журналу опрацювання заяв на повернення (далі - Журнал), який ведеться засобами інформаційно-комунікаційної системи органів ДПС.

{Абзац перший пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

Внесення до Журналу інформації щодо заяви, поданої платником у паперовому вигляді, здійснюється працівником підрозділу, що виконує функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу.

Журнал містить, зокрема, такі дані:

  • податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

  • найменування або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичних осіб);

  • дата та номер заяви про повернення коштів;

  • назва помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

  • сума помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

  • дата сплати і реквізити, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок);

{Абзац дев'ятий пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  • напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються, тощо.

{Абзац десятий пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Заява платника, внесена до Журналу, розглядається структурними підрозділами територіального органу ДПС, що виконують функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу та погашення боргу.

  1. Якщо за результатами розгляду заяви підрозділом територіального органу ДПС, що виконує функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу, встановлено правомірність повернення коштів, працівник цього підрозділу вносить до Журналу відмітку про правомірність повернення відповідної суми коштів.

Внесення до Журналу відмітки про правомірність повернення коштів здійснюється не пізніше 18:00:

  • дев’ятого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви у разі повернення платежів, належних державному бюджету;

  • одинадцятого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви у разі повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.

У разі якщо за результатами розгляду заяви правомірність повернення коштів не встановлено, у строки, визначені абзацами другим-четвертим цього пункту, підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

  1. Після внесення до Журналу відмітки підрозділу територіального органу ДПС, що виконує функції з адміністрування відповідного податку, збору, платежу, підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з погашення боргу, проставляє у Журналі відмітку про наявність або відсутність податкового боргу та правомірність або неправомірність за таких умов повернення коштів.

Внесення відмітки про правомірність або неправомірність повернення здійснюється підрозділом територіального органу ДПС, що виконує функції з погашення боргу, не пізніше 18:00:

  • восьмого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви у разі повернення платежів, належних державному бюджету;

  • десятого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви у разі повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.

У разі якщо за результатами розгляду заяви правомірність повернення коштів не встановлено, у строки, визначені абзацами другим-четвертим цього пункту, підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з погашення боргу, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

  1. На заяви, щодо яких у Журналі встановлено відмітки підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків, зборів, платежів та погашення боргу, здійснюється накладання кваліфікованих електронних підписів керівників (заступників керівників) цих підрозділів у строки, визначені в абзацах другому-четвертому пунктів 5, 6 цього розділу.

Інформація про повернення, щодо якого у Журналі здійснено накладання кваліфікованих електронних підписів керівників (заступників керівників) підрозділів територіального органу ДПС, що виконують функції з адміністрування відповідних податків, зборів, платежів та погашення боргу, автоматично вноситься до Реєстру узгоджених повернень, який ведеться засобами інформаційно-комунікаційної системи органів ДПС.

Реєстр узгоджених повернень містить, зокрема, дані про податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті), найменування або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичних осіб), дату та номер заяви про повернення коштів, назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу або коштів, сплачених на єдиний рахунок, дату сплати і реквізити, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок) або реквізити єдиного рахунку, на який помилково та/або надміру сплачені кошти, напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються.

{Абзац третій пункту 7 розділу IIІ в редакції Наказу Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Опрацювання Реєстру узгоджених повернень здійснюється шляхом формування електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені (далі - електронні висновки) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку структурним підрозділом територіального органу ДПС, на який покладено функцію з формування таких електронних висновків.

  1. Формування електронних висновків здійснюється територіальними органами ДПС щодня (крім вихідних, святкових та неробочих днів) з урахуванням календарної черговості розміщення інформації у Реєстрі узгоджених повернень.

На кожний сформований електронний висновок накладаються кваліфіковані електронні підписи керівника (заступника керівника) структурного підрозділу, що сформував висновок, керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) територіального органу ДПС та кваліфікована електронна печатка такого органу.

Кваліфіковані електронні підписи та кваліфікована електронна печатка накладаються:

  • за платежами, сплаченими на єдиний рахунок,- не пізніше 18:00 другого робочого дня після надходження до територіального органу ДПС заяви;

{Пункт 8 розділу III доповнено новим абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  • за платежами, належними державному бюджету,- не пізніше 16:00 шостого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви;

  • за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами,- не пізніше 18:00 восьмого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви.

  1. Сформовані електронні висновки про повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, з накладеними кваліфікованими електронними підписами та кваліфікованими електронними печатками територіальних органів ДПС у строк не пізніше 17:00 шостого робочого дня до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви ДПС в автоматичному режимі надсилає до Казначейства для виконання.

{Абзац перший пункту 9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

Сформовані електронні висновки про повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені з накладеними кваліфікованими електронними підписами та кваліфікованими електронними печатками територіальних органів ДПС у строк не пізніше 17:00 третього робочого дня після надходження заяви ДПС в автоматичному режимі надсилає до Казначейства для виконання.

{Пункт 9 розділу III доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Електронні висновки про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім платежів, які сплачені у 2016 році до місцевих бюджетів населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України (далі - непідконтрольні території), та акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовується в електронних сигаретах, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Податкового кодексу України), направляються до Казначейства для виконання за умови їх погодження з відповідними місцевими фінансовими органами.

{Абзац третій пункту 9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

  1. Опрацювання даних про повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб та формування реєстру їх повернення

  2. Надміру утримані (сплачені) суми податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) за результатами звітного податкового року підлягають поверненню на підставі поданої платником податків податкової декларації з урахуванням положень статті 166 та пункту 179.8 статті 179 Кодексу.

У разі надходження до територіального органу ДПС податкової декларації, в якій задекларовано право платника на повернення надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО, засобами інформаційно-комунікаційної системи органів ДПС вноситься запис до Журналу повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб на підставі поданої платником податків податкової декларації (далі - Журнал повернення ПДФО).

  1. Журнал повернення ПДФО містить, зокрема,такі дані:

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті);

{Абзац другий пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) платника податків;

{Абзац третій пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  • дата подання та номер податкової декларації, в якій платником податків задекларовано право на повернення надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО;

  • сума ПДФО, задекларованого до повернення з бюджету, зазначена у податковій декларації;

  • реквізити поточного рахунку платника податку в установі банку для перерахування сум ПДФО (за наявності) або адреса, зазначена в декларації, для надсилання коштів поштовим переказом;

{Абзац шостий пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  • сума узгодженого територіальним органом ДПС ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, за кожною податковою декларацією та дата її узгодження.

  1. Журнал повернення ПДФО формується автоматично протягом операційного дня з дня реєстрації в інформаційно-комунікаційній системі органів ДПС податкових декларацій платників податків у хронологічному порядку їх надходження.

У разі якщо за результатами розгляду податкової декларації підрозділом відповідного територіального органу ДПС, який виконує функції з адміністрування ПДФО, підтверджено суми, що мають бути повернуті, не пізніше ніж за десять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку від дня отримання територіальним органом ДПС податкової декларації працівник цього підрозділу вносить до Журналу повернення ПДФО інформацію щодо суми, яка підлягає поверненню, з одночасним встановленням у Журналі повернення ПДФО відмітки про правомірність такого повернення.

  1. Інформація про податкові декларації, щодо яких у Журналі повернення ПДФО підрозділом територіального органу ДПС, який виконує функції з адміністрування ПДФО, встановлено відмітку про суму ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, підлягає включенню до Реєстру повернення ПДФО, який ведеться засобами інформаційно-комунікаційної системи органів ДПС та є сукупністю сформованих електронних повідомлень про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданих платниками податків податкових декларацій, форму яких визначено у додатку 2 до цього Порядку (далі - електронне повідомлення).

На кожне сформоване електронне повідомлення, включене до Реєстру повернення ПДФО, накладаються кваліфіковані електронні підписи керівника (заступника керівника) структурного підрозділу, що підтвердив право платника на повернення надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО, керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) територіального органу ДПС та кваліфікована електронна печатка такого органу не пізніше 18:00 восьмого робочого дня до закінчення шістдесятиденного строку з дня отримання територіальним органом ДПС податкової декларації.

Сформовані електронні повідомлення з накладеними кваліфікованими електронними підписами та кваліфікованими електронними печатками територіальних органів ДПС у строк не пізніше 17:00 шостого робочого дня до закінчення шістдесятиденного строку з дня отримання територіальним органом ДПС податкової декларації ДПС в автоматичному режимі надсилає до Казначейства для виконання.

{Абзац третій пункту 4 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Електронні повідомлення (крім електронних повідомлень про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій) направляються до Казначейства для виконання за умови їх погодження з відповідними місцевими фінансовими органами.

{Абзац четвертий пункту 4 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  1. Інформаційна взаємодія територіальних органів ДПС та місцевих фінансових органів у процесі погодження електронного висновку та електронного повідомлення

  2. За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім випадків повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданої платником податків податкової декларації), територіальний орган ДПС формує електронний висновок з накладанням кваліфікованих електронних підписів посадових (уповноважених) осіб та кваліфікованої електронної печатки такого територіального органу ДПС у термін, визначений абзацом п’ятим пункту 8 розділу IІІ цього Порядку.

{Абзац перший пункту 1 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

У разі повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданої платником податків податкової декларації територіальний орган ДПС здійснює накладання на електронне повідомлення кваліфікованих електронних підписів посадових (уповноважених) осіб та кваліфікованої електронної печатки такого територіального органу ДПС у термін, визначений абзацом третім пункту 4 розділу IV цього Порядку.

{Абзац другий пункту 1 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Електронний висновок за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім електронного висновку на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій, акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовується в електронних сигаретах, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Податкового кодексу України), та/або електронне повідомлення (крім електронного повідомлення про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій) є доступними для перегляду відповідним місцевим фінансовим органом з моменту накладання кваліфікованих електронних підписів та кваліфікованої електронної печатки відповідного територіального органу ДПС.

{Абзац третій пункту 1 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

Разом з електронним висновком на повернення за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім електронного висновку на повернення помилково та/або надміру сплачених сум акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовується в електронних сигаретах, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Податкового кодексу України), відповідним місцевим органам надається доступ до інформації про суму, дату сплати та реквізити платіжного документа.

{Пункт 1 розділу V доповнено новим абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

Доступ місцевого фінансового органу до електронного висновку та/або електронного повідомлення забезпечується засобами приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника».

  1. Відповідний місцевий фінансовий орган не пізніше 15:00 другого робочого дня, наступного за днем отримання доступу до електронного висновку та/або електронного повідомлення, погоджує такий електронний висновок та/або електронне повідомлення шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису посадової (уповноваженої) особи та кваліфікованої електронної печатки такого місцевого фінансового органу.

  2. У разі повернення коштів, помилково та/або надміру зарахованих до місцевих бюджетів непідконтрольних територій, електронний висновок про повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім електронного висновку на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені у 2016 році, акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовується в електронних сигаретах, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Податкового кодексу України), та/або електронне повідомлення про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО (крім електронного повідомлення про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО у 2016 році) на підставі поданої платником податків податкової декларації є доступними для перегляду Донецькою або Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією відповідно до пункту 24-1 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України.

{Абзац перший пункту 3 розділу V в редакції Наказу Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

Донецька та/або Луганська обласні військово-цивільні адміністрації протягом терміну, встановленого у пункті 2 цього розділу, погоджують отримані електронні висновки та/або електронні повідомлення шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису посадової (уповноваженої) особи та кваліфікованої електронної печатки такого місцевого фінансового органу.

  1. Обмін інформацією між територіальними органами ДПС та місцевими фінансовими органами здійснюється з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

{Пункт 4 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

  1. Інформаційна взаємодія ДПС та Казначейства у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок

{Заголовок розділу VI в редакції Наказу Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. Інформаційна взаємодія ДПС та Казначейства у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені та надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданої платником податків податкової декларації та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється з використанням каналів зв’язку спеціальної інформаційно-комунікаційної системи органів виконавчої влади, яка входить до складу Національної системи конфіденційного зв’язку (далі - СІТС НСКЗ).

{Абзац перший пункту 1 розділу VI в редакції Наказу Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

У разі відсутності технічної можливості передання даних з використанням каналів конфіденційного зв’язку СІТС НСКЗ таке передання здійснюється інформаційно-комунікаційними засобами з використанням засобів технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до вимог законодавства з питань захисту інформації.

Структура та формати даних, що передаються та приймаються в порядку інформаційної взаємодії у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, зазначаються в окремому протоколі обміну інформацією між ДПС та Казначейством.

{Абзац третій пункту 1 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

Обмін інформацією в порядку інформаційної взаємодії здійснюється ДПС та Казначейством з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

У разі виникнення обставин, які унеможливлюють виконання положень цього Порядку, суб’єкти інформаційного обміну зобов’язані невідкладно інформувати про це один одного.

ДПС та Казначейство для здійснення інформаційного обміну використовують виключно захищені носії особистих ключів.

Інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, має оброблятися в інформаційно-комунікаційних системах ДПС та Казначейства із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

  1. У рамках інформаційної взаємодії щодня до 17:00 (крім вихідних, святкових та неробочих днів) ДПС направляє до Казначейства електронні висновки та/або електронні повідомлення.

{Абзац перший пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Електронні висновки про повернення з єдиного рахунка помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені надсилаються ДПС до Казначейства у межах залишку коштів на єдиному рахунку.

{Пункт 2 розділу VI доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Електронні висновки та/або електронні повідомлення направляються до Казначейства у форматі XML. Блок даних кожного висновку та/або повідомлення представляється у вигляді окремого XML-документа версії 1.0 з кодуванням windows-1251.

На кожний електронний висновок, який ДПС направляє до Казначейства, накладаються:

два кваліфіковані електронні підписи посадових (уповноважених) осіб та кваліфікована електронна печатка відповідного територіального органу ДПС у разі перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок та повернення платежів, належних державному бюджету, платежів, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами та сплачені у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій, та/або акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Податкового кодексу України;

{Абзац п'ятий пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

два кваліфіковані електронні підписи посадових (уповноважених) осіб та кваліфікована електронна печатка відповідного територіального органу ДПС, один кваліфікований електронний підпис посадової (уповноваженої) особи та кваліфікована електронна печатка місцевого фінансового органу у разі перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок та повернення платежів, належних місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами (крім платежів, сплачених платниками податків у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій, акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального, акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Податкового кодексу України).

{Абзац шостий пункту 2 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

{Абзац сьомий пункту 2 розділу VI виключено на підставі Наказу Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

На кожне електронне повідомлення, яке направляється ДПС до Казначейства, накладаються:

{Пункт 2 розділу VI доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

два кваліфіковані електронні підписи посадових (уповноважених) осіб та кваліфікована електронна печатка відповідного територіального органу ДПС;

{Пункт 2 розділу VI доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

один кваліфікований електронний підпис посадової (уповноваженої) особи та кваліфікована електронна печатка місцевого фінансового органу у разі повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО (крім сум ПДФО, сплачених платниками у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій);

{Пункт 2 розділу VI доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

два кваліфіковані електронні підписи посадових (уповноважених) осіб та кваліфікована електронна печатка відповідного територіального органу ДПС у разі повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО у 2016 році до місцевих бюджетів непідконтрольних територій.

{Пункт 2 розділу VI доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Для здійснення перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок та повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, пені відповідно до бюджетного законодавства Казначейству разом з висновком направляється інформація про реквізити платіжного документа, згідно з яким сплачено такі грошові зобов’язання, пеню.

{Пункт 2 розділу VI доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. Казначейство до 12:00 робочого дня, наступного за днем отримання електронних висновків та/або електронних повідомлень, забезпечує їх автоматичну обробку після перевірки таких висновків та/або електронних повідомлень засобами антивірусного захисту інформації.

Під час автоматичної обробки Казначейство здійснює перевірку кваліфікованих електронних підписів посадових (уповноважених) осіб, кваліфікованої електронної печатки відповідного територіального органу ДПС та повноти платіжних реквізитів електронних висновків та/або електронних повідомлень.

На кожний отриманий електронний висновок та/або електронне повідомлення у строк, визначений в абзаці першому цього пункту, Казначейство формує та надає ДПС квитанцію про отримання та результати обробки такого електронного висновку та/або електронного повідомлення з накладанням кваліфікованого електронного підпису посадової (уповноваженої) особи.

  1. Електронні висновки та/або електронні повідомлення, які не пройшли перевірку кваліфікованих електронних підписів посадових (уповноважених) осіб, кваліфікованої електронної печатки відповідного територіального органу ДПС та/або повноти платіжних реквізитів, до виконання Казначейством не приймаються. Казначейство інформує ДПС про відмову у прийнятті електронних висновків та/або електронних повідомлень та про причини такої відмови шляхом надсилання відповідної квитанції.

Територіальний орган ДПС за результатами опрацювання електронних висновків та/або електронних повідомлень, які не пройшли здійснену Казначейством перевірку кваліфікованих електронних підписів посадових (уповноважених) осіб та кваліфікованої електронної печатки відповідного територіального органу ДПС, на наступний робочий день після отримання квитанції з відмовою накладає справжні та дійсні кваліфіковані електронні підписи, кваліфіковані електронні печатки та надсилає такі електронні висновки та/або електронні повідомлення повторно.

Територіальний орган ДПС за результатами опрацювання електронних висновків та/або електронних повідомлень, які не пройшли здійснену Казначейством перевірку повноти платіжних реквізитів, на наступний робочий день після отримання квитанції з відмовою формує електронний висновок та/або електронне повідомлення з повними платіжними реквізитами, необхідними для перерахування помилково та/або надміру сплачених сум.

Такий повторно сформований електронний висновок та/або електронне повідомлення підлягають направленню до Казначейства з урахуванням вимог цього розділу та розділів III-V цього Порядку.

{Абзац четвертий пункту 4 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

У разі якщо за результатами опрацювання електронних висновків та/або електронних повідомлень, які не пройшли здійснену Казначейством перевірку повноти платіжних реквізитів, неможливо встановити відповідні платіжні реквізити, підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з формування електронних висновків та/або адміністрування ПДФО в частині електронних повідомлень, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

  1. Електронні висновки та/або електронні повідомлення, які пройшли перевірку кваліфікованих електронних підписів посадових (уповноважених) осіб, кваліфікованої електронної печатки відповідного територіального органу ДПС та повноти платіжних реквізитів, приймаються Казначейством до виконання.

Про прийняття електронного висновку та/або електронного повідомлення до виконання Казначейство інформує ДПС шляхом надсилання відповідної квитанції.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, пені та надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО, перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється територіальними органами Казначейства протягом п’яти робочих днів, наступних за днем прийняття електронного висновку та/або електронного повідомлення територіального органу ДПС.

{Абзац третій пункту 5 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені здійснюється з того бюджету, до якого такі кошти були зараховані (з урахуванням положень пунктів 39-1 та 39-2 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України), крім випадків повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданої платником податків податкової декларації.

{Пункт 5 розділу VI доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

Про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, пені та надміру утриманої (сплаченої) суми ПДФО, перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, на підставі прийнятого до виконання електронного висновку та/або електронного повідомлення Казначейство інформує ДПС шляхом надсилання відповідної квитанції не пізніше 11:00 робочого дня, наступного за днем виконання такого висновку та/або електронного повідомлення.

{Абзац п'ятий пункту 5 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 354 від 28.10.2022}

  1. Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені готівкою фізичним особам, які не мають рахунків у банках, здійснюється територіальними органами Казначейства:

з відповідних рахунків, відкритих територіальними органами Казначейства в банках, уповноважених згідно з укладеними договорами здійснювати виплату готівки, на підставі чека територіального органу Казначейства, виписаного на ім’я фізичної особи на підставі електронного висновку;

поштовим переказом через підприємства поштового зв’язку (у разі повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які розраховуються територіальним органом ДПС на підставі поданої платником податків податкової декларації) на адресу, зазначену в електронному повідомленні.

Оплата послуг підприємств поштового зв’язку при поверненні платникам податків готівкою надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО здійснюється за рахунок коштів бюджету, з якого повертається цей податок.

  1. У разі повернення банком або територіальним органом Казначейства перерахованої суми згідно з електронним висновком або електронним повідомленням у зв’язку із зазначенням некоректних платіжних реквізитів Казначейство наступного операційного дня надсилає ДПС електронне повідомлення про їх некоректність для подальшого уточнення платіжних реквізитів.

За результатами опрацювання електронних повідомлень Казначейства про некоректні платіжні реквізити, зазначені в електронних висновках та/або електронних повідомленнях, підрозділ територіального органу ДПС, що виконує функції з формування електронних висновків та/або адміністрування ПДФО в частині електронних повідомлень, готує та направляє платнику письмове повідомлення з відмовою у поверненні коштів із зазначенням причини такої відмови.

  1. У разі зміни реквізитів рахунку за надходженнями відповідно до законодавства Казначейство у день такої зміни надсилає ДПС електронне повідомлення про необхідність уточнення реквізитів рахунку в електронному висновку та/або електронному повідомленні, що знаходиться на виконанні в Казначействі, у порядку, визначеному абзацом третім пункту 1 цього розділу.

ДПС не пізніше наступного робочого дня після отримання електронного повідомлення надсилає Казначейству електронне повідомлення про уточнені реквізити рахунку до електронного висновку та/або електронного повідомлення, що знаходиться на виконанні в Казначействі, у порядку, визначеному абзацом третім пункту 1 цього розділу.

{Розділ VI доповнено новим пунктом 8 згідно з Наказом Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Директор Департаменту
моніторингу баз даних
та верифікації виплат



Д. Серебрянський

 

Додаток 1
до Порядку інформаційної взаємодії
Державної податкової
служби України, її територіальних
органів, Державної казначейської
служби України, її територіальних
органів, місцевих фінансових органів
у процесі повернення (перерахування)
платникам податків помилково
та/або надміру сплачених сум грошових
зобов’язань та пені
(пункт 7 розділу III)

ФОРМА
електронного висновку про повернення (перерахування) помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені

№

Реквізит

1

Код регіону

2

Код територіальної громади

3

Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті) платника податків, що подав заяву

4

Найменування або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) платника податків, що подав заяву

5

Дата висновку

6

Номер висновку

7

Вид бюджету, з якого повертаються (перераховуються) кошти*

8

Код класифікації доходів бюджету, з якого повертаються (перераховуються) кошти*

9

Назва коду класифікації доходів бюджету, з якого повертаються (перераховуються) кошти*

10

Рахунок, з якого повертаються (перераховуються) кошти

11

Код згідно з ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок,
з якого повертаються (перераховуються) кошти*

12

Код виду сплати для рахунку, з якого повертаються (перераховуються) кошти*

13

Сума, що повертається (перераховується) (грн, коп.)

14

Напрям повернення (перерахування)

15

Вид бюджету, на який повертаються (перераховуються) кошти*

16

Код класифікації доходів бюджету, на який повертаються (перераховуються) кошти*

17

Назва коду класифікації доходів бюджету, на який повертаються (перераховуються) кошти*

18

Рахунок, на який повертаються (перераховуються) кошти

19

Код згідно з ЄДРПОУ територіального органу Казначейства/платника, на ім’я якого відкрито рахунок, на який повертаються (перераховуються) кошти*

20

Код виду сплати для рахунку, на який повертаються (перераховуються) кошти*

__________
* У разі повернення (перерахування) помилково та/або надміру сплачених коштів з єдиного рахунка інформація не заповнюється.

{Додаток 1 в редакції Наказів Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021, № 354 від 28.10.2022}

 

Додаток_1_ФОРМА електронного висновку.doc
Завантажити

Додаток 2
до Порядку інформаційної взаємодії
Державної податкової служби України,
її територіальних органів, Державної
казначейської служби України,
її територіальних органів, місцевих
фінансових органів у процесі повернення
платникам податків помилково
та/або надміру сплачених сум грошових
зобов’язань та пені
(пункт 4 розділу IV)

ФОРМА
електронного повідомлення про повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО на підставі поданої платником податків податкової декларації

№

Реквізит

1

Код регіону

2

Код району

3

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті) платника податків, що подав декларацію

4

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) платника податків, що подав декларацію

5

Дата повідомлення

6

Номер повідомлення

7

Вид бюджету, з якого повертаються кошти

8

Код класифікації доходів бюджету, з якого повертаються кошти

9

Назва коду класифікації доходів бюджету, з якого повертаються кошти

10

Рахунок, з якого повертаються кошти

11

Код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок, з якого повертаються кошти

12

Код виду сплати для рахунку, з якого повертаються кошти

13

Сума, що повертається (грн, коп.)

14

Напрям повернення

15

Рахунок, на який повертаються кошти

16

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті) платника податків, на ім’я якого відкрито рахунок, на який повертаються кошти

17

Адреса отримувача коштів (індекс, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, корпус, номер квартири)

{Додаток 2 в редакції Наказу Міністерства фінансів № 127 від 01.03.2021}

Додаток_2_ФОРМА електронного повідомлення.doc
Завантажити
Пов'язані публікації
Практика обліку
09:25
09:25

Як повернути переплату з бюджету: алгоритм дій

Баланс-Агро № 14 від 2 квітня 2024 року Суть питання. Дуже часто платники податків виявляють, що сплатили до бюджету податок або збір у більшій сумі, ніж було потрібно, або сплатили його не на той рахунок. Суму такої переплати платник податків може повернути, тобто отримати на свій поточний рахунок...

Олексій Нагорний

01.04.2024 272 0 0

Юридичні консультації
09:29
09:29

Як повернути переплату з бюджету: алгоритм дій

Баланс № 14 від 2 квітня 2024 року Суть питання. Дуже часто платники податків виявляють, що сплатили до бюджету податок або збір у більшій сумі, ніж було потрібно, або сплатили його не на той рахунок. Суму такої переплати платник податків може повернути, тобто отримати на свій поточний рахунок, або...

Олексій Нагорний

01.04.2024 123 0 0

Облік, податки та звiтнiсть
10:00
10:00

Як повернути переплату з бюджету: алгоритм дій

Суть питання. Дуже часто платники податків виявляють, що сплатили до бюджету податок або збір у більшій сумі, ніж було потрібно, або сплатили його не на той рахунок. Суму такої переплати платник податків може повернути, тобто отримати на свій поточний рахунок, або зарахувати в рахунок сплати інших п...

Олексій Нагорний

01.04.2024 603 0 0

Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
10:39
10:39

Визначення МПЗ юрособами – платниками податку на прибуток

У цій статті розглянемо, як повинні визначати та звітувати з МПЗ юрособи, які мають у власності чи користуванні сільськогосподарські угіддя і перебувають на загальній системі оподаткування. Мінімальне податкове зобов’язання: розрахунок, звітність, сплата Мінімальне податкове зобов’язанн...

Світлана Стадник

15.11.2023 210 0 0

Публікації online видання Бібліотека «Баланс»
10:47
10:47

Визначення МПЗ юрособами – платниками податку на прибуток

Бібліотека Баланс № 21 «Мінімальне податкове зобов’язання: розрахунок, звітність, сплата» У цій статті розглянемо, як повинні визначати та звітувати з МПЗ юрособи, які мають у власності чи користуванні сільськогосподарські угіддя і перебувають на загальній системі оподаткування. О...

Світлана Стадник

13.11.2023 77 0 0

Підприємці
10:25
10:25

Як повернути надмірно сплачену суму єдиного податку

Баланс № 40 від 3 жовтня 2023 року Ситуація. Підприємець-єдинник помилково перерахував більшу суму єдиного податку (далі – ЄП), ніж потрібно було відповідно до законодавства. Про що стаття? Ми підкажемо, що та як потрібно зробити підприємцеві, щоб повернути помилково або надмірно перерахован...

Олена Кантерман

02.10.2023 41 0 0

Приватний підприємець
10:00
10:00

Як повернути надмірно сплачену суму єдиного податку

Ситуація. Підприємець-єдинник помилково перерахував більшу суму єдиного податку (далі – ЄП), ніж потрібно було відповідно до законодавства. Про що стаття? Ми підкажемо, що та як потрібно зробити підприємцеві, щоб повернути помилково або надмірно перераховану суму податку та відповімо на запит...

Олена Кантерман

02.10.2023 125 0 1

Оподаткування
14:48
14:48

Уточнення податків на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих: відповіді на актуальні запитання

Баланс № 28 від 11 липня 2023 року Ми продовжуємо отримувати запитання від передплатників, які мають земельні ділянки на територіях, на яких ведуться (велися) активні бойові дії, або тимчасово окупованих територіях. Сьогодні ми надамо відповіді на деякі актуальні запитання. Запитання – відпов...

Світлана Стадник

10.07.2023 44 0 0

Оподаткування
14:13
14:13

Уточнення податків на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих: відповіді на актуальні запитання

Баланс-Агро № 27 від 4 липня 2023 року Ми продовжуємо отримувати запитання від передплатників, які мають земельні ділянки на територіях, на яких ведуться (велися) активні бойові дії, або тимчасово окупованих територіях. Сьогодні ми надамо відповіді на деякі актуальні запитання. Запитання – ві...

Світлана Стадник

03.07.2023 160 0 0

Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
11:55
11:55

Уточнення податків на територіях активних бойових дій та тимчасово окупованих: відповіді на актуальні запитання

Ми продовжуємо отримувати запитання від передплатників, які мають земельні ділянки на територіях, на яких ведуться (велися) активні бойові дії, або тимчасово окупованих територіях. Сьогодні ми надамо відповіді на деякі актуальні запитання. Ми продовжуємо отримувати запитання від передплатників, які ...

Світлана Стадник

03.07.2023 315 0 0

Публікації online видання Бібліотека «Баланс»
09:00
09:00

Як повернення переплати на електронний рахунок впливає на ліміт

Бібліотека Баланс № 4 «ПДВ у запитаннях і відповідях» Розглянемо, у яких випадках може виникнути переплата на бюджетному рахунку, як можна нею скористатися та повернути на електронний рахунок, коли повернення переплати впливає на ліміт реєстрації в системі електронного адміністрування П...

Олександра Савченко

22.02.2022 91 0 0

Господарські операції
09:00
09:00

Як повернення переплати на електронний рахунок впливає на ліміт

Розглянемо, у яких випадках може виникнути переплата на бюджетному рахунку, як можна нею скористатися та повернути на електронний рахунок, коли повернення переплати впливає на ліміт реєстрації в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА). ПДВ у запитаннях і відповідях Розглянемо, у ...

Олександра Савченко

21.02.2022 376 0 0

Оподаткування
11:08
11:08

Рядок 21 декларації з ПДВ: як виправити помилку, щоб не платити податок двічі?

Баланс № 3 від 17 січня 2022 року Ситуація. У декларації за жовтень 2021 року бухгалтером була допущена помилка – сума ПДВ із податкової накладної (далі – ПН) була відображена двічі, тобто була задвоєна сума податкового кредиту. Ця помилка призвела до завищення показника рядка 21 деклар...

Зінаїда Омельницька

14.01.2022 160 0 0

Облік, податки та звiтнiсть
09:00
09:00

Рядок 21 декларації з ПДВ: як виправити помилку, щоб не платити податок двічі

Ситуація. У декларації за жовтень 2021 року бухгалтером була допущена помилка – сума ПДВ із податкової накладної (далі – ПН) була відображена двічі, тобто була задвоєна сума податкового кредиту. Ця помилка призвела до завищення показника рядка 21 декларації з ПДВ за жовтень, що, у свою ч...

Зінаїда Омельницька

14.01.2022 976 0 0

Оподаткування
09:20
09:20

Повернення переплати з бюджету як спосіб поповнення оборотних коштів підприємства

Баланс-Агро № 23 від 14 червня 2021 року Переплата з податків та зборів у бюджет може виникнути в підприємства з різних причин: перерахували більше податків (зборів), аніж задекларували, припустилися помилки в декларації (завищили податкове зобов’язання) тощо. Якими б не були причини виникненн...

Наталя Корнієнко

11.06.2021 114 0 0

Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
09:00
09:00

Повернення переплати з бюджету як спосіб поповнення оборотних коштів підприємства

Переплата з податків та зборів у бюджет може виникнути в підприємства з різних причин: перерахували більше податків (зборів), аніж задекларували, припустилися помилки в декларації (завищили податкове зобов’язання) тощо. Якими б не були причини виникнення переплати, ідеться про вилучення грошов...

Наталя Корнієнко

09.06.2021 195 0 0

Зарплата і кадри
09:00
09:00

ПСП під час виплати авансу та переплата з ПДФО та ВЗ

На підприємстві працює лише одна працівниця на 0,25 ставки, оскільки їй установлено неповний робочий час (2 години на день). Повна ставка за штатним розписом дорівнює мінімальній зарплаті. Працівниця має трьох дітей віком до 18 років і подала відповідну заяву та документи для отримання 100%-вої пода...

Сергій Наумов

30.11.2020 660 0 0

Оподаткування
12:32
12:32

Виправляємо помилки в декларації з ПДВ: аналіз практики та рекомендації

Баланс № 44 від 2 листопада 2020 року Які питання розглянуто в цій статті: коли та куди слід сплатити суми податку на підставі уточнюючого розрахунку (далі – УР) до декларації з ПДВ і що робити, якщо ви помилилися; як правильно та з найменшими втратами виправити помилки, допущені в деклар...

Зінаїда Омельницька

30.10.2020 159 0 0

Оподаткування
08:46
08:46

Виправляємо помилки в декларації з ПДВ: аналіз практики та рекомендації

Баланс-Агро № 51 від 2 листопада 2020 року Які питання розглянуто в цій статті: коли та куди слід сплатити суми податку на підставі уточнюючого розрахунку (далі – УР) до декларації з ПДВ і що робити, якщо ви помилилися; як правильно та з найменшими втратами виправити помилки, допущені в д...

Зінаїда Омельницька

30.10.2020 78 0 0

Оподаткування та бухоблік сільгосппідприємств
09:00
09:00

Виправляємо помилки в декларації з ПДВ: аналіз практики та рекомендації

Які питання розглянуто в цій статті: коли та куди слід сплатити суми податку на підставі уточнюючого розрахунку (далі – УР) до декларації з ПДВ і що робити, якщо ви помилилися; як правильно та з найменшими втратами виправити помилки, допущені в декларації. Які питання розглянуто в цій ста...

Зінаїда Омельницька

28.10.2020 865 0 0

Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені

Головна:

  • Головна
  • Спецтема
  • Кадровик
  • Комерція
  • Агро
  • Медичні КНП
  • Спецрозбір
  • Реальна бухгалтерія
  • Агропорадники
  • Вебінари
  • Новини
  • Online бібліотека «Баланс»
  • Online видання «Баланс»
  • Online видання «Баланс-Агро»
  • Мітки

Підписатися на Uteka:

  • Спецтема - 8400 грн. / рік.
  • Кадровик - 7116 грн. / рік.
  • Комерція - 6864 грн. / рік.
  • Агро - 7248 грн. / рік.
  • Медичні КНП - 4416 грн. / рік.
  • Спецрозбір - 8400 грн. / рік.
  • Агропорадники - 3600 грн. / рік.
  • Вебінари - 6000 грн. / рік.
  • Online бібліотека «Баланс» - 8352 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс» - 7704 грн. / рік.
  • Online видання «Баланс-Агро» - 7704 грн. / рік.
  • Популярні статті

Про нас:

  • Про нас
  • Зв'язатися з нами
  • Техпідтримка
  • Наші телефони
  • Користувацька угода

Партнери:

  • Depositphotos

Спільноти:

  • Facebook
  • Instagram
  • Telegram
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

© 2014-2025